X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Eksperyment Artystyczny w MOK-u

Poniedziałek, 5 września 2011
  • Eksperyment Artystyczny w MOK-u

Inauguracji 58-ego sezonu kulturalnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie towarzyszy w tym roku Eksperyment Artystyczny, który zapowiada się na wydarzenie bez precedensu w życiu kulturalnym Pierwszej Stolicy Polski. Do tego wyjątkowego przedsięwzięcia zaproszonych zostało kilku młodych twórców, którzy mieli za zadanie przygotować wypowiedź artystyczną na zadany wcześniej temat. Z uwagi na pierwszą edycję temat nasunął się sam: "POCZĄTEK". Efekt pracy gnieźnieńskich artystów będziemy mogli zobaczyć już 10 września o godz. 18.00 podczas specjalnie zaprojektowanej wędrówki.

Z zaproszenia skorzystali:

1. Rafał Wichniewicz

23 lata, student, fotografią interesuje się od 10 lat. Jego pasją jest historia, zwłaszcza Gniezna i okolicy oraz jazda rowerem.







 

2. Renata Domagalska

Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Głównym tematem jest prac jest człowiek. Pasjonuje ją ruch i dynamika, dlatego często to właśnie one są motorem do tworzenia tętniących życiem miejskich ulic, czy fragmentów natury. Bierze udział w plenerach artystycznych i wystawach.

 

3. Jakub Dzionek i DJ z Szajse Records

Szajse Records - kolektyw skupiający didżejów, producentów, grafików i designerów.
Od ponad 6 lat organizują i grywają na najciekawszych wydarzeniach klubowych i festiwalach w całej Polsce. Mają za sobą ponad 200 imprez z czołówką artystów z Polski, ale i nie tylko. Pomysłodawcy i organizatorzy CanDID Audiovisual Festival.
Nazareth (VJ) - Rafał Koczan
Grafika, Animacja, Design. Te określenia najtrafniej określają jego pasje. Projektowaniem graficznym zajmuje się zawodowo od 4 lat. Od kiedy hobbystycznie - ciężko sprecyzować. Współpracował m.in. z Sony Europe, Ministerstwem Zdrowia, Polską Akademią Nauk, Take-Me, Volvo czy Immediate Future. Brał udział w tworzeniu największej w Europie wystawy traktującej o dialogu polsko - niemieckim - „Wir Berliner”. Jego prace wystawiano podczas corocznego Design Race Artshow w Oakland w stanie Kalifornia. Swoim działaniem wspomagał dwie edycje gnieźnieńskiego festiwalu audio wizualnego - CanDID. Miłośnik szerokiego spektrum muzyki elektronicznej, choć jak sam przyznaje, jest zawsze otwarty na nowe i nieznane brzmienia. Wielokrotnie występował u boku twórców z Szajse Records, a także m.in. z: Alex Meshkov, Ryba, Korablove, Sssixa, Peter von Coil, Boqsia Berner, Experimenthal Dubbing Sessions, Sonification, Microslave, Luka Daniello czy Electric Neighbours. Współzałożyciel adiowizualnego kolektywu Flash Riders. Neony, abstrakcyjna geometria, przestrzeń kosmiczna i retro futuryzm to jego główne fascynacje.
Rain (DJ) - Dawid Sieradzki
DJ, grafik, związany z kolektywem Szajse Records. Rezydent studia moskiewskiej radiostacji RTS.FM w Polsce, współorganizator corocznego CanDID Audiovisual Festival w Gnieźnie. Czerpie inspiracje z natury. Zainspirowany wodą, ptakami, kwiatami, lubi przemycać świeże powietrze do swoich setów. Jego muzyczne preferencje bezustannie ewoluują od miękkich minimalistycznych rytmów przez melodyjną, instrumentalną atmosferę do hipnotycznych, głębokich, dramatycznych struktur.



 

4. Joanna Szymczak - Imbierowicz i Paulina Lewandowska z tancerzami

Duet artystyczny Lewix i Afix - mimo, że dzieli je prawie dekada, dogadują się bezproblemowo. Kiedy zaczęła się ich przyjaźń? Tak naprawdę trudno powiedzieć. Prywatnie Lewix czyli Paulina Lewandowska jest matką, żoną, wspaniałą przyjaciółką; zawodowo choreografem - uwielbianym przez jej tancerzy. Afix czyli Joanna Szymczak - Imbierowicz jest studentką pedagogiki. Praca z dziećmi i młodzieżą dodaje jej skrzydeł ale i pozwala śledzić rozwój młodych tancerzy od dziecka aż po dorosłość. Jest dumna ze swoich podopiecznych. W roku bieżącym założyła Studio Tańca i Ruchu „Euforia”. Dziewczyny współpracują ze sobą, przy wielu projektach. Łączy je miłość do tańca oraz wrażliwość na to, co dzieje się wokół. Wspaniale się uzupełniają. Konsolidacja tych dwóch temperamentów sprawiła, że w ich głowach zrodził się pomysł, na wspaniałe połączenie tańca, muzyki, malarstwa oraz sztuki wizualnej.

5. Marek Kuligowski

Malarz, rysownik, tatuator. Doświadczenie i kreatywność - tymi słowami można najlepiej scharakteryzować twórczość artysty. Inspiruje go wszystko, co można w plastyczny sposób przelać na płótno. Projektuje i wykonuje tatuaże, które stają się coraz bardziej popularną formą wyrażania swego wnętrza. Autorskie wzory zapewniają niepowtarzalność i oryginalność tego typu ozdoby.
MOK

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Robert Biedroń odwiedził Gniezno! Spotkał się z mieszkańcami Kandydat na Prezydenta RP, Robert Biedroń, spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Gniezna. Wcześniej, podczas... Sobota, 22 lutego 2020
Robert Biedroń już w sobotę odwiedzi Gniezno Jak informuje Wasze Radiom FM, Robert Biedroń podczas objazdu Wielkopolski zagości również w Gnieźnie.... Wtorek, 18 lutego 2020
11. Fantasmagoria: ponad 1 100 odwiedzających i 100 punktów programu Dziesięć sal tematycznych, wystawcy, konkursy oraz ciekawe wykłady - to wszystko czekało na uczestników... Wtorek, 11 lutego 2020
Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami! Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria bierze sobie do serca słowa ?od fanów dla fanów?. Już... Niedziela, 2 lutego 2020