Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wójt Gminy Niechanowo zabiera głos w sprawie zarzutów radnych

Czwartek, 13 lutego 2020
  • Wójt Gminy Niechanowo zabiera głos w sprawie zarzutów radnych

Publikujemy treść Oświadczenia Wójta Gminy Niechanowo.

Wyjaśnienia w sprawie oświadczenia z dnia 13.02.2020 r.
  1. W pierwszej kolejności, należy zaznaczyć, że z dokumentów znajdujących się w aktach sprawy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, wprost wynika, że zawiadomienie oraz cały materiał dowodowy (w tym protokół z przeprowadzonego śledztwa prywatnego detektywa, zdjęcia, nagrania, prowokacje, stenogramy) złożyło pięciu Radnych z klubu „Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” działając przez swojego pełnomocnika. Z doniesień prasowych min. Przemiany na szlaku Piastowskim (4.02.2020) z wypowiedzi Przewodniczącego Rady Gmina, cytuję „stanowczo zaprzeczam, że większa część klubu „Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” brała udział w wynajęciu detektywa”, co moim zdaniem ma odzwierciedlenie, w przedłożonych dokumentach przez mniejszość klubu „Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” Wojewodzie Wielkopolskiemu.
  2. Pragnę wyjaśnić, iż funkcja Wojewody, sprawowana jest przy pomocy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mając na uwadze co powyższe, kiedy mówiłem, że spotkałem się z Wojewodą Wielkopolskim, miałem na myśli wizytę w tym Urzędzie w Wydziale Kontroli Prawnej Urzędu Wojewódzkiego, który podlega i działa w ramach struktur Wojewody Wielkopolskiego. Podczas tego spotkania została sporządzona notatka służbowa przez pracownika Wojewody Wielkopolskiego zajmującego się niniejszą sprawą, która potwierdza zapoznanie się i udostępnienie wszystkich dokumentów w sprawie.
  3. Odnosząc się do oświadczenia klubu Radnych „Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” z dnia 13.02.2020 r. cytując „Dzięki staraniom i współpracy Rady Gminy z Wójtem, Gmina Niechanowo nieustannie się rozwija, maleje zadłużenie, realizowane są planowane inwestycje, poprawia się infrastruktura” należy przedstawić również wypowiedź tego samego klubu z dnia 19.11.2019 r. opublikowanego min. w Przemiany na Szlaku Piastowskim cytując „Pan Wójt nie zrealizował żadnej nowej inwestycji, a nawet wstrzymał rozpoczęte (...)’’. Zgodnie z powyższym jest to zaprzeczenie.
  4. W ramach strategicznych spraw inwestycyjnych takich jak: przejęcie wodociągów, budowa kanalizacji Jelitowo-Grotkowo, budowa wodociągu Czechowo-Grotkowo, budowa dróg oraz innej infrastruktury, Radni z klubu „Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo” oprócz zadawanych pytań i podjęciu uchwały budżetowej nie byli bezpośrednim wsparciem w żadnym procesie inwestycyjnym. Późniejszy etap realizacji niektórych inwestycji spowodował bardzo duże wymierne korzyści finansowe wynikające z postępowań przetargowych.
Z poważaniem
Szymon Robaszkiewicz
Wójt Gminy Niechanowo

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 21.02.2020 21:14  Odpowiedz na komentarz

    I wójt i rada do odwołania, razem się skompromitowali. Wybrać zupełnie nowych. Wójt łże jak pies i rada nie lepsza.

  • 20.02.2020 00:41  Odpowiedz na komentarz

    Panie Szymonie trzymamy kciuki ta ekipa musi odejść jak się nie uda teraz to już nigdy pozostaną stare układy i komitywy.

  • 15.02.2020 15:24  Odpowiedz na komentarz

    Tu nie tylko poseł się boi bo cała świta teraz nie wie co się dzieje wszyscy sąw popłochu a najlepiej to było widać po wyborach

  • Ciekawski. myślisz o pośle tomasz...u , że to on miesza swoimi mackami nam tu w Gminie Niechanowo? Miesza, choć ma znowu cieplutką posadkę w warszawie. Ale czego on się obawia ? Tego, że cała jego emerytowana drużynka przestanie już go nosić na rączkach i zapraszać na wszystkie rauty ?? Obawia się, że nagle jego pseudo kariera się skończy ? No cóż, PiS w końcu otworzył oczy młodemu pokoleniu. Szkoda, że tak późno. Ale lepiej późno niż wcale.

    15.02.2020 09:59

    Mysle o T.T

  • Ekipa się boii bo całe mlode pokolenie +18 stoii za wójtem

  • 14.02.2020 16:02  Odpowiedz na komentarz

    Pozdrawiam Inicjatorów ..pozdrawiam wójta ..Radni....trzymajcie się ...wolimy Was jak inicjatorów...8 marca obchodzimy dzień kobiet

  • 14.02.2020 13:36  Odpowiedz na komentarz

    wójta wybierali mieszkańcy .radnych też wybierali mieszkańcy w okręgach tylko inicjatorzy wybrali się sami haha (nie sami wójt ich wybrał) bo rodzinka i kolesie w urzędzie już są jeszcze tylko radę wymienić na inicjatorów. tak o to chodzi, a nami mieszkańcami posłużą się w referendum dla osiągnięcia własnych celów

  • Pozdrowienia i wsparcie dla wójta od djów z całego świata! Jaaa, jaaaa, azzz, azzzz, daaa, daaa, azzz, azzzz, azzzz, iiidzzia, idzia, popier, popier, popier, eram, era, wójta, Wójta! Jaaaazzzzzddddaaaaa!

  • 14.02.2020 07:15  Odpowiedz na komentarz

    w Gnieznie są PODCHODY, SZPITAL ITD.
    W nIECHANOWIE CAŁY CZAS TEŻ CYRK...
    ODNOSZE WRAŻENIE ZE W TEJ DRUGIEJ MIEJSCOWOŚCI MIESZA pAN ZNANY NIE OD DZIS I NIE OD 5 LAT.... KTÓRY SIEDZI W WAWIE...CZYŻ NIE PODOBNY SCHEMAT MIESZANIA JEST W GNIEZNIE??
    a MOZE pANOWIE TRACA WLADZE I NIE CHCA DOPUSCIC INNYCH ... HM... MOZE KTOS TUTAJ POGŁÓWKUJE ZE MNA?

  • Oni już dawno powini być odwolani A nie siedzą i mieszają WÓJTÓWi to Tak jest że nie mogą się pogodzić z demokracją że były wójt nie został ponownie na stanowisko wybrany bo dosyc zadluzył ta gminę i on i te jego przydupasy nie maga zrozumieć ze w końcu nadchodzi koniec ich zadow tylko najpierw niech SIĘ rozlicza.

  • 13.02.2020 22:59  Odpowiedz na komentarz

    To co dzieje się tej gminie to jest poprostu paranoja jakas śmiechu warte powinno być zaproszone a nie tvp czy polsat albo może kabaret. Nie potraficie się dogadać? Zawsze kij ma dwa końce czyli u wójt i rada winna.....

    13.02.2020 23:58

    A czym wójt zawinił?

  • 13.02.2020 22:18  Odpowiedz na komentarz

    Radni do odwołania natychmiast,dosyć marnowania publicznych pieniędzy, i obciążenia mieszkańców opłatami typu Adiacencką za niegospodarność itd