Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019
  • Wysokie zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno!

MKS PR URBIS Gniezno bez większego problemu rozprawił się z przedostatnią drużyną tabeli I ligi kobiet gr. B. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały TS MKS San Jarosław 31:18.

Od początku spotkania widoczna była przewaga gospodyń, które w czwartej minucie prowadziły już 3:0. Rywalki próbowały gonić, ale bezskutecznie. Jarosławianki miały spory kłopot z wyprowadzaniem dobrych ataków. Na ich postawę bez wątpienia wpłynęła daleka podróż. Zawodniczki TS MKS San podróżowały od godziny szóstej rano, by zdążyć na mecz. Do pokonania miały aż 550 kilometrów.

Ostatecznie przyjezdne zakończyły premierową odsłonę niedzielnego widowiska z dorobkiem ośmiu bramek. Dziesięć więcej było po stronie MKS PR URBIS Gniezno, co stawiało gospodynie w bardzo dogodnej sytuacji przed rozpoczęciem drugiej partii. Gra po przerwie nie wyglądała jednak tak, jak powinna. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zdecydowanie obniżyły loty.

Przeciwniczki starały się wykorzystać momenty słabości miejscowych. Jarosławiankom jednak też nie szło, czego efektem było to, że pierwsza bramka w drugiej partii padła dopiero w 36. minucie. Później rywalizacja była w miarę zacięta. Pierwsze dziesięć minut gry po przerwie układało się remisowo. Później znów zaczęły przeważać gnieźnianki, które ostatecznie wygrały 31:18.

To już piąta wygrana MKS PR URBIS w tym sezonie. Zespół z Pierwszej Stolicy Polski jest obecnie czwartą siłą pierwszoligowych rozgrywek.
 
MKS PR URBIS Gniezno - TS MKS San Jarosław 31:18 (18:8)

MKS PR: Kobyłecka, Olejniczak, Konieczna - Kasprowiak (4), Siwka (5), Sawicka (7), Giszczyńska (4), Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (3), Różewska (2), Rachela, Rybicka (1), Walkowska (2), Matysek (2).

TS MKS: Dziura, Mazur - Brzozowska (2), Borowska, Bartuzel (1), Zięba (1), Gałat, Kostuch (9), Ochońska (5), Stachowicz, Galas. 
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 04.12.2019 10:19  Odpowiedz na komentarz

    DO KOMENTARZA,, TRENERA,, dodam tylko że, obrona,, RACHELA, JACKOWIAK, ROZEWSKA,, JEST OK. W ataku brak jeszcze PEWNOŚCI, TAK jak u WALKOWIAK. Wiecej MIN. na,, PARKIECIE,,i się Ograja. CHOJNACKA I,, SKRZYDŁA,, na swoim poziomie. .

  • 03.12.2019 11:59  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! Trener grał całym składem. Tak zwane,, ZMIENNICZKI,, grały dobrze. A w drugiej połowie nawet lepiej od INDYWIDUALNIE GRAJACYCh,, LIDEREK,,. w piwrwszych min. drugiej połowy. Co zauważył trener biorąc czas. LIDERKI MKS niegraja z kołem. SAWICKA próbuje, ale robi to w tłoku. Matysek nic. Środkowa GISZCZYNSKA W obu meczach ani razu nie podała piłki do koła.

PODOBNE TEMATY
MKS PR URBIS Gniezno już nie wybiegnie na parkiet. Sezon 2019\2020 oficjalnie został zakończony! W związku z aktualną sytuacją związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzeniem... Wtorek, 31 marca 2020
ZPRP zawiesza rozgrywki! Związek Piłki Ręcznej podjął decyzje o zawieszeniu rozgrywek do odwołania. W związku z tym najbliższe... Piątek, 13 marca 2020
Sobotni mecz szczypiornistek bez publiczności Sobotni mecz piłki ręcznej odbędzie się bez udziału publiczności. Powodem jest oczywiście koronawirus. Wtorek, 10 marca 2020
Z Kielcami bez niespodzianki. Osłabiony MKS PR poległ, ale z honorem MKS PR URBIS Gniezno po raz drugi w tym sezonie uległ Korona Handball Kielce - tym razem 31:38. Drużyna... Poniedziałek, 2 marca 2020