Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niskie wymagania na urzędnicze stanowisko! Czy nabór jest uszykowany pod konkretną osobę?

Środa, 3 lipca 2019
  • Niskie wymagania na urzędnicze stanowisko! Czy nabór jest uszykowany pod konkretną osobę?

Prezydent Miasta Gniezna ogłosił nabór na stanowisko urzędnicze Podinspektora Referatu ds. Mieszkaniowych Wydziału Majątku Miasta. Aby ubiegać się o pracę wystarczy mieć wykształcenie średnie i 3-letni staż pracy. Wymagania nieco dziwią, bowiem zakres obowiązków obejmuje bardzo odpowiedzialne rzeczy, m.in. kontrolowanie wydatków w zakresie remontów, zatwierdzanie faktur i rachunków pod względem merytorycznym, realizacja zadań związanych z udzieleniem zamówień publicznych oraz nadzór nad postępowaniami zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, nadzorowanie wydatków w zakresie gospodarowania odpadami w komunalnym zasobie Miasta Gniezna.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić niepokój pracowników gnieźnieńskiego magistratu wzbudziły zakulisowe pogłoski o tym, że stanowisko to ma objąć niedoszła radna kandydująca z Komitetu wyborczego Wyborców Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska. To dla niej obniżono wymagania w naborze do wykształcenia średniego i 3-letniego stażu pracy bez doświadczenia na stanowisku kierowniczym - mówi nasz informator. Jest to osoba blisko związana z Koalicją Obywatelską. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała do Rady Miasta Gniezna, ale nie uzyskała mandatu. W kampanii wyborczej zawsze była blisko prezydenta. Razem zresztą z ludźmi z KO biegali, jeździli na rowerach. Szczerze obawiamy się, że pogłoski staną się faktem. Osoba z takim doświadczeniem zawodowym nie może zajmować takiego stanowiska.

 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 10.07.2019 12:48  Odpowiedz na komentarz

    Kolesiostwo, hipokryzja, nepotyzm, arogancja władzy, populizm, zatrudnianie misiewiczów to przecież sztandarowe narzędzia władzy PIsiorów. mało tego było w gnieźnie za czasów rządów pisu w starostwie. gospodyni domowa, pani z biura turystycznego, trębacz, wieczny rencista, spadochroniarz z turku, który zadłużył szpital itd. po rządach pisu została w starostwie kupa gruzu którą będą sprzątać pokolenia.

  • 06.07.2019 14:41  Odpowiedz na komentarz

    O czym te deskusje, nabór na podinspektora. Czy jest niższe stanowisko w urzbędzie? Za 3 tys. Brutto?

  • 05.07.2019 11:41  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby taki numer zrobił jakiś włodarz wywodzący się z PiS to ale byłoby larum. Że Pisiory obstawiają swoimi, że totalne kolesiostwo itd. Pamiętajmy jak zmienia się władza z PiS na PO i Platforma zwalnia to wtedy jest to reorganizacja, ale jeżeli włodarz z PiS chce mieć wokół siebie zaufanych ludzi i zwolni kilku z poprzedniej ekipy to wtedy PO krzyczy że to są pisowskie czystki. Szczyt Hipokryzji!

  • 04.07.2019 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Miasto Gniezno - jedno kolesiostwo-a miało być tak pięknie. A co do spółek miejskich to jest dopiero kolesiostwo

  • 04.07.2019 15:49  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli robi machloje,jest nie kompetentny ,nie podoba się mieszkańcom to na co czekamy???Są inni o wiele zdolniejsi!!!

  • Ciekawe SA nie tylko nabory do poszczególnych urzędów. Jeszcze ciekawsze jest dobieranie członków do Rad Nadzorczych spółek miejskich i przyjaznych urzędowi firm gnieźnieńskich. Tam to dopiero są wybierani fachowcy .

  • Przeciez 3/4 tego urzędu to znajomi.
    Wciąż przeskakuja ze stołków.
    Standard

  • 03.07.2019 17:44  Odpowiedz na komentarz

    A rzecznik z kampanii wyborczej już pracuje w UM na etacie ? Odpowiedz oczywista. To się nadaje do NIK.

  • 03.07.2019 17:33  Odpowiedz na komentarz

    A co wykształcenie ma do tego? Ważne jak osoba wykonująca pracę jest zorganizowana i obrotna. Niejeden mgr ukończył byle jakie studia i nie potrafi pracować bo wszystko za niego rodzice robili. Skandale tworzą zapewne osoby zazdrosne o to stanowisko i żal im ściska...

  • 03.07.2019 16:55  Odpowiedz na komentarz

    może warto przyjrzeć się wszystkim naborom i jeszcze tym ruchom kadrowym ze starostwa do urzędu i z urzedu do starostwa za czasów platformy , i temu kto ile zarabia z tych co to został zatrudniony za nich albo przeniesiony z jednego do drugiego urzedu

    03.07.2019 19:15

    @HEWRONIM-masz rację tylko pierwsze pytanie: KTO MIAŁBY SIĘ TEMU SZAMBU PRZYGLĄDAĆ??? Jaki rozdział stanowisk pracy-taki sam rozdział naszych publicznych pieniędzy!!! Według zasad demokracji to PiS powinien być tym nadzorcą zawiadamiającym NIK,prokuraturę czy ABW > a co to jest PiS w Gnz to już pisałem:to BRUDNE polityczne pomyje!!! Dlatego jesienią musimy głosować na 3-cią siłę polityczną !!!

  • 03.07.2019 12:31  Odpowiedz na komentarz

    To jest pryszcz. A co się dzieje ze sprawami kadrowymi w podległych spółkach czy w Spół

PODOBNE TEMATY
Już niebawem utrudnienia na wiadukcie im. ks. Jerzego Popiełuszki Kilka godzin temu oddano do użytku przejazd ul. Pod Trzema Mostami. Z tytułowych wiaduktów został tylko... Czwartek, 10 października 2019
Ulica Pod Trzema Mostami otwarta. Historyczna inwestycja zakończona! Otwarcia ostatniej i najważniejszej inwestycji drogowej w okolicy ul. Pod Trzema Mostami dokonał 10... Czwartek, 10 października 2019
Słoneczne Ogrody III - przestronne domy z ogrodem Osiedle Słoneczne Ogrody III to inwestycja składająca się z 4 domów jednorodzinnych usytuowanych w zabudowie... Środa, 9 października 2019
Niebawem rusza rewitalizacja zabytkowego budynku MOK-u! Wyłoniono inżyniera kontraktu Miejski Ośrodek Kultury wybrał dziś najkorzystniejszą ofertę w przetargu na inżyniera kontraktu. Będzie... Wtorek, 8 października 2019