X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niskie wymagania na urzędnicze stanowisko! Czy nabór jest uszykowany pod konkretną osobę?

Środa, 3 lipca 2019
  • Niskie wymagania na urzędnicze stanowisko! Czy nabór jest uszykowany pod konkretną osobę?

Prezydent Miasta Gniezna ogłosił nabór na stanowisko urzędnicze Podinspektora Referatu ds. Mieszkaniowych Wydziału Majątku Miasta. Aby ubiegać się o pracę wystarczy mieć wykształcenie średnie i 3-letni staż pracy. Wymagania nieco dziwią, bowiem zakres obowiązków obejmuje bardzo odpowiedzialne rzeczy, m.in. kontrolowanie wydatków w zakresie remontów, zatwierdzanie faktur i rachunków pod względem merytorycznym, realizacja zadań związanych z udzieleniem zamówień publicznych oraz nadzór nad postępowaniami zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, nadzorowanie wydatków w zakresie gospodarowania odpadami w komunalnym zasobie Miasta Gniezna.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić niepokój pracowników gnieźnieńskiego magistratu wzbudziły zakulisowe pogłoski o tym, że stanowisko to ma objąć niedoszła radna kandydująca z Komitetu wyborczego Wyborców Tomasz Budasz - Koalicja Obywatelska. To dla niej obniżono wymagania w naborze do wykształcenia średniego i 3-letniego stażu pracy bez doświadczenia na stanowisku kierowniczym - mówi nasz informator. Jest to osoba blisko związana z Koalicją Obywatelską. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała do Rady Miasta Gniezna, ale nie uzyskała mandatu. W kampanii wyborczej zawsze była blisko prezydenta. Razem zresztą z ludźmi z KO biegali, jeździli na rowerach. Szczerze obawiamy się, że pogłoski staną się faktem. Osoba z takim doświadczeniem zawodowym nie może zajmować takiego stanowiska.

 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 10.07.2019 12:48  Odpowiedz na komentarz

    Kolesiostwo, hipokryzja, nepotyzm, arogancja władzy, populizm, zatrudnianie misiewiczów to przecież sztandarowe narzędzia władzy PIsiorów. mało tego było w gnieźnie za czasów rządów pisu w starostwie. gospodyni domowa, pani z biura turystycznego, trębacz, wieczny rencista, spadochroniarz z turku, który zadłużył szpital itd. po rządach pisu została w starostwie kupa gruzu którą będą sprzątać pokolenia.

  • 06.07.2019 14:41  Odpowiedz na komentarz

    O czym te deskusje, nabór na podinspektora. Czy jest niższe stanowisko w urzbędzie? Za 3 tys. Brutto?

  • 05.07.2019 11:41  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby taki numer zrobił jakiś włodarz wywodzący się z PiS to ale byłoby larum. Że Pisiory obstawiają swoimi, że totalne kolesiostwo itd. Pamiętajmy jak zmienia się władza z PiS na PO i Platforma zwalnia to wtedy jest to reorganizacja, ale jeżeli włodarz z PiS chce mieć wokół siebie zaufanych ludzi i zwolni kilku z poprzedniej ekipy to wtedy PO krzyczy że to są pisowskie czystki. Szczyt Hipokryzji!

  • 04.07.2019 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Miasto Gniezno - jedno kolesiostwo-a miało być tak pięknie. A co do spółek miejskich to jest dopiero kolesiostwo

  • 04.07.2019 15:49  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli robi machloje,jest nie kompetentny ,nie podoba się mieszkańcom to na co czekamy???Są inni o wiele zdolniejsi!!!

  • Ciekawe SA nie tylko nabory do poszczególnych urzędów. Jeszcze ciekawsze jest dobieranie członków do Rad Nadzorczych spółek miejskich i przyjaznych urzędowi firm gnieźnieńskich. Tam to dopiero są wybierani fachowcy .

  • Przeciez 3/4 tego urzędu to znajomi.
    Wciąż przeskakuja ze stołków.
    Standard

  • 03.07.2019 17:44  Odpowiedz na komentarz

    A rzecznik z kampanii wyborczej już pracuje w UM na etacie ? Odpowiedz oczywista. To się nadaje do NIK.

  • 03.07.2019 17:33  Odpowiedz na komentarz

    A co wykształcenie ma do tego? Ważne jak osoba wykonująca pracę jest zorganizowana i obrotna. Niejeden mgr ukończył byle jakie studia i nie potrafi pracować bo wszystko za niego rodzice robili. Skandale tworzą zapewne osoby zazdrosne o to stanowisko i żal im ściska...

  • 03.07.2019 16:55  Odpowiedz na komentarz

    może warto przyjrzeć się wszystkim naborom i jeszcze tym ruchom kadrowym ze starostwa do urzędu i z urzedu do starostwa za czasów platformy , i temu kto ile zarabia z tych co to został zatrudniony za nich albo przeniesiony z jednego do drugiego urzedu

    03.07.2019 19:15

    @HEWRONIM-masz rację tylko pierwsze pytanie: KTO MIAŁBY SIĘ TEMU SZAMBU PRZYGLĄDAĆ??? Jaki rozdział stanowisk pracy-taki sam rozdział naszych publicznych pieniędzy!!! Według zasad demokracji to PiS powinien być tym nadzorcą zawiadamiającym NIK,prokuraturę czy ABW > a co to jest PiS w Gnz to już pisałem:to BRUDNE polityczne pomyje!!! Dlatego jesienią musimy głosować na 3-cią siłę polityczną !!!

  • 03.07.2019 12:31  Odpowiedz na komentarz

    To jest pryszcz. A co się dzieje ze sprawami kadrowymi w podległych spółkach czy w Spół

PODOBNE TEMATY
Al. Reymonta od 2 września otwarte w jednym kierunku Wykonawca przebudowy układu drogowego ulicy Pod Trzema Mostami informuje, że od 2 września (poniedziałek)... Środa, 21 sierpnia 2019
Zwiększenie sprawności ciepłowni C-14 w Gnieźnie W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o modernizacji ciepłowni C-14 przy ul. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Prezydent po utracie bloku przy ul. Liliowej ma jeszcze większą władzę nad nieruchomościami. Czy to bezpieczne? Może się wydawać, że lekkomyślnością wykazali się radni miejscy, którzy pozytywnie przegłosowali uchwałę... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Sięgacz przy ul. Skrajnej doświetlony W sierpniu zakończono montaż oświetlenia na tzw. sięgaczu ulicy Skrajnej (pierwszym od ul. Mnichowskiej).... Sobota, 17 sierpnia 2019