X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek między Gnieznem a Niechanowem! Nie żyje motocyklista - żołnierz z powidzkiej bazy

Sobota, 1 czerwca 2019
 • Tragiczny wypadek między Gnieznem a Niechanowem! Nie żyje motocyklista - żołnierz z powidzkiej bazy

Dzisiaj o godz. 6.45 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku motocyklisty na trasie między Gnieznem a Żelazkowem. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna i Niechanowa.

Do wypadku doszło w Lesie Jelonek. Kierujący motocyklem zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Kierujący osobówką opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast motocyklista leżał na skraju drogi na wznak, bez żadnych oznak życia. Działania strażaków polegały na podjęciu reanimacji motocyklisty oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierującemu osobówką. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego kontynuowano reanimację, a drugi poszkodowany karetką został przetransportowany do szpitala.

Ruch na drodze był zablokowany. Przybyła Policja wyznaczyła objazdy. Niestety mimo wysiłków strażaków oraz ratowników medycznych nie udało się uratować życia motocykliście - lekarz stwierdził zgon. Na czas oględzin miejsca zdarzenia oraz czynności śledczych przez Policję pod nadzorem Prokuratora miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP Niechanowo.

Jak udało nam się ustalić, motocyklista był gnieźnianinem służacym w powidzkiej jednostce wojskowej.

Aktualizacja 3 czerwca 2019:
W sobotę, 1 czerwca, o godzinie 6:40 na drodze wojewódzkiej nr 260 w miejscowości Jelonek doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem zginął motocyklista. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Fiat Doblo, 19-letni mieszkaniec gminy Kleczew jadąc od strony Żelazkowa w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi zderzył się czołowo z kierującym motocyklem, 29-letnim mieszkańcem Gniezna poruszającym się od strony Gniezna w kierunku Żelazkowa. W wyniku zderzenia Fiat zatrzymał się na torowisku Kolei Wąskotorowej, natomiast motocykl wywrócił się na bok.

W wyniku tego wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Fiata został przewieziony do szpitala, gdzie po przebadaniu został zwolniony do domu. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego był trzeźwy. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez 4 godziny.

 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: PSP Gniezno, OSP Niechanowo, KPP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 04.06.2019 21:45  Odpowiedz na komentarz

  WYSTĄPIŁ BLĄD, SPRÓBUJ WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ ZA CHWILĘ - co z tą waszą stroną?

 • 04.06.2019 21:36  Odpowiedz na komentarz

  "W wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem zginął motocyklista", a był to mały samochód dostawczy. Dlaczego to auto zjechało ze swojego pasa? Motocyklista jechał z Gniezna, samochód dostawczy do Gniezna.

 • 04.06.2019 21:30  Odpowiedz na komentarz

  Jaki samochód ciężarowy? To był dostawczy samochód, który nagle zjechał na przeciwległy pas. Jechał do Gniezna. Motocyklista zaś z Gniezna, pewnie do pracy do Powidza. Doszło do czołowego zderzenia.

 • 03.06.2019 12:53  Odpowiedz na komentarz

  Żal czytać o takich tragediach. Na tej drodze często spacerują zwierzęta, nie wiadomo co zawinilo, oby rodzina udźwigneła ten ciężar :( Serdeczne wyrazy współczucia.

 • 02.06.2019 23:46  Odpowiedz na komentarz

  Cześć Pilot, do zobaczenia w chmurach.

 • 02.06.2019 21:10  Odpowiedz na komentarz

  Szkoda człowieka. Taki młody. Ludzie uważajcie w tym lesie. Wyrazy współczucia dla najbliższych. Spoczywaj żołnierz w spokoju.

 • 02.06.2019 04:22  Odpowiedz na komentarz

  Jeździłem dzisiaj rano koło się slizgalo ku...... Masakra

 • 01.06.2019 22:09  Odpowiedz na komentarz

  Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych ???? Spoczywaj w pokoju [*]

  02.06.2019 12:07

  Wiesz może kto to

PODOBNE TEMATY
Pożar w centrum Gniezna Dzisiaj ok. godz. 10.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w kamienicy przy... Środa, 26 lutego 2020
Już jutro policyjna akcja! Kierowcy - uważajcie! 27 lutego Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Nadrzędnym... Środa, 26 lutego 2020
Remiza w Witkowie po częściowym remoncie W ostatnim czasie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie prowadzone były prace remontowe części... Środa, 26 lutego 2020
Turniej Służb Mundurowych Reprezentacje policjantów oraz strażaków wzięły udział w zmaganiach w halowej piłce nożnej. Zawody sportowe... Wtorek, 25 lutego 2020