moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Beata Tarczyńska, Piotr Gruszczyński, Zbigniew Dolata i Krzysztof Bestwina o polityce i kosztach budowy szpitala

Piątek, 19 października 2018
 • Beata Tarczyńska, Piotr Gruszczyński, Zbigniew Dolata i Krzysztof Bestwina o polityce i kosztach budowy szpitala

Po niekorzystnym dla Piotra Gruszczyńskiego postanowieniu wydanym przez Sąd, głos w sprawie zabrał poseł Zbigniew Dolata, starosta Beata Tarczyńska oraz dyrektor szpitala, Krzysztof Bestwina. Na profilu facebook'owym szpitala pojawił się plakat szkalujący byłego parlamentarzystę. Sam przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej jest częściowo usatysfakcjonowany z opinii Sądu. Dlaczego?

Pierwszy raz w historii mojego startu w wyborach, a trwa to już 16 rok, doszło do takiej sytuacji, że na stronie szpitala zamieszczono plakat nazywając mnie kłamcą i z informacją, że ja muszę przepraszać w związku z moją wypowiedzią - mówi Piotr Gruszczyński. Informuję opinię publiczną, informuję wyborców, że ta informacja jest nieprawdziwa. Ten kto to napisał, skłamał. Pani Monika Twardowska, która złożyła wniosek, żeby wyjaśnić tą sprawę w ogóle nie zwróciła się o jakiekolwiek przeprosiny. Sąd nie zwrócił się do mnie, żebym przepraszał za cokolwiek. Nie ukrywam, że to, że jednostka samorządowa zaangażowała się w walkę polityczną. Ja czegoś takiego jeszcze w Gnieźnie nie widziałem. Komentarz do tego plakatu, który jest dla mnie bulwersujący jest taki, że strona szpitala twierdzi, że jest apolityczna. To pokazuje gdzie tak naprawdę przedstawiciele PiS-u - bo na moim zdjęciu jest logo PiS-u - gdzie politycy PiS-u, w jakim poważaniu mają swoich wyborców.

Starosta Beata Tarczyńska zwraca uwagę na ilość środków zewnętrznych pozyskanych na budowę szpitala. Wiem, że pan Gruszczyński musi stwierdzić, że była to nieprawdą pisząc o liczbach dotyczących szpitala - mówi Beata Tarczyńska. To jest satysfakcjonujący wyrok. Padają w przestrzeni publicznej przekłamane stwierdzenia i trzeba to prostować od razu, bo w tej chwili cały opozycyjny głos jest skierowany przeciwko szpitalowi. Widzimy, że szpital idzie w dobrym kierunku. Pozyskaliśmy dodatkowe środki na rozbudowę. Straszenie ludzi, że szpital będzie prywatyzowany, że źle się dzieje w szpitalu, to jest nieuczciwa walka i podkopywanie wiarygodności szpitala i dyrekcji. Szpital ma kosztować przeszło 30 mln zł. Środki pozyskane to 25 mln zł plus 3 mln zł, które w tej chwili dostaliśmy z puli premiera. To jest 28 mln zł pozyskanych ze środków zewnętrznych. Uważam, że ten proces poszedł tak daleko, że nikt tego procesu nie wstrzyma i nie będzie pomysłów typu gorąca platforma tylko ten szpital będzie w takim stanie, że sprosta potrzebom powiatu gnieźnieńskiego.

Głos w sprawie zabrał również poseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Dolata. Szpital nie angażuje się w politykę - mówi parlamentarzysta. To politycy opozycji, tacy jak pan Gruszczyński, próbują dezawuować niewątpliwe osiągnięcia dyrekcji szpitala, Zarządu Powiatu z Prawa i Sprawiedliwości, gdzie widzimy sukcesy w rozbudowie, poprawie funkcjonowania szpitala i takie bardzo brzydkie wypowiedzi, które podważają sens działania szpitala są niegodne i w kampanii wyborczej nie powinno się takich argumentów używać. Pan Gruszczyński przegrał w Sądzie. Do końca nie jesteśmy zadowoleni z uzasadnienia, bo Sąd nie analizował całości tych kwestii finansowych, ale nie ulega wątpliwości, że pan Gruszczyński w Sądzie przegrał, ma sprostować te nieprawdziwe informacje, które podawał, więc myślę, że powinien to jak najszybciej zrobić.

Dyrektor ZOZ-u zapowiada, że szpital będzie się bronił przed atakami opozycji. To nie jest nasz baner po pierwsze - mówi Krzysztof Bestwina. Zamieściliśmy informację, bo warto wspomnieć, że szpital jest używany w walce politycznej od ostatnich tygodni przez Koalicję Obywatelską i to bez najmniejszych skrupułów. Używane są wszelkie argumenty łącznie z tym, że zawiadamia się Prokuraturę o rzekomą niegospodarność. Dyrekcja szpitala nie może być tylko przysłowiowym chłopcem do bicia, ale też ma prawo do obrony. Jeżeli ktoś zamieścił taki plakat mówiący, że pan senator mijał się z prawdą, to go zamieściliśmy na naszym profilu. Nie może być tak, że jedna strona ma prawo krytykować, mówić nieprawdę na temat naszej inwestycji, a my nie możemy się bronić. Jeżeli pan senator zamierza iść do Sądu w tej sprawie, że zamieściliśmy jakiś baner, który ktoś opublikował, to chyba ktoś nie rozumie wolności słowa i demokracji.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • Brawo dla dyrekcji Szpitala za odwagę !!! Wreszcie temu pyszałkowi z kiosku ktoś prawdę prosto w twarz powiedział !! Człowiek który na pomówieniach innych buduje sobie poparcie polityczne musi w końcu zaliczyć tzw DZWON !

  21.10.2018 07:34

  Patrzeć na te twarze juz nie można.

 • 19.10.2018 16:36  Odpowiedz na komentarz

  Znowu mnóstwo słów panie Stefan jeden i drugi a zero treści. Jak Kempa i sąsiadów. Precz z pisem

 • Klamali kłamią i będą kłamać

  19.10.2018 21:33

  Będą kłamać bo to politycy . Ja jeszcze nie widziałem uczciwego polityka

 • 19.10.2018 11:23  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie czy wy jeszcze wierzycie w to co mówi Dolata, Bestwina i Tarczyńska? na stronie szpitala pojawia się baner z logo pisu, że Gruszczyński musi przepraszać, co jest kłamstwem - czy to nie jest polityczne. O jakich osiagnięciach mówi Dolata, ze w SOR pacjent czeka 10 godz. za lekarzem ilość operacji sie zmniejszyła a koszty zwiększyły, dwuznaczny drogi kontrakt z Sowmedem na chirurgię. Skończcie ludzie PiS-u z tymi kłamstwami.

 • Ktoś kto stworzył ten plakat tak obrażający pana Piotra Gruszczyńskiego zdaje się że wykorzystał na grafikę "plakatu" taki sam pomysł PO przeciw premierowi Morawieckiemu. Jaka pamięć pana Piotra jest króciutka !!!

 • No i dobrze - wreszcie do opinii publicznej dociera informacja, że za czasów PO - SLD 32 mln miał kosztować nie SZPITAL - a wyrób szpitalopodobny zwany nomen omen "gorąca platforma" !
  Jeszcze trzeba przypominać , ze zakupu projektu tego wyrobu dokonano z pominięciem prawa zamówień publicznych wydając na to przeszło 50000zł. ! patrz raport NIK z 2014 r.

PODOBNE TEMATY
MPK Gniezno wsparło #gaszynchallenge MPK Gniezno włączyło się do akcji #gaszynchallenge i wsparło zbiórkę dla Szymka. Zobaczcie nagranie... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu potwierdził zasadność kryterium szczepionkowego Na mocy przyjętej w grudniu 2019 roku uchwały Rady Miasta Gniezna, jednym z kryteriów, na podstawie... Poniedziałek, 29 czerwca 2020
Nowa Radna zaprzysiężona Sylwia Przybylska z klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy została oficjalnie zaprzysiężona na stanowisko... Środa, 24 czerwca 2020
Tylko do końca czerwca drzwi taniej o VAT w Solid Design Group Tylko do końca czerwca br. w Solid Design Group w Gnieźnie wszystkie drzwi taniej o wartość podatku... Poniedziałek, 22 czerwca 2020