Logo

REKLAMA
Plik banneru

Szlak Piastowski okiem motocyklisty

Artykuł dodany: Środa, 27 czerwca 2018
Szlak Piastowski okiem motocyklisty
REKLAMA

120 km trasy po najstarszym szlaku kulturowym w Polsce, próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych, atrakcyjne nagrody dla zwycięzców - tak w skrócie można podsumować II edycję Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim, który odbył się w dniu 23 czerwca, w trakcie tegorocznego święta szlaku.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pomimo rzęsistego deszczu uczestnicy rajdu, punktualnie o godz. 9.00 stawili się na starcie w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Trasa rajdu wiodła przez Niechanowo, Czerniejewo, Pobiedziska, Ostrów Lednicki i Kłecko do Gniezna. Każdy motocyklista otrzymał na starcie specjalną mapę obrazkową z oznaczonymi odległościami, która wiodła go do poszczególnych punktów na trasie. W każdym punkcie kontrolnym na uczestników rajdu czekało zadanie, za niewykonanie którego motocykliści otrzymywali punkty karne. Aby zredukować nieprzyjemności związane z niekorzystną tego dnia aurą dla uczestników przygotowane zostały ciepłe posiłki na trasie, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach (zarządcę Skansenu Miniatur na Szlaku Piastowskim) oraz lokalną firmę Complet Furniture. Warto podkreślić, że uczestnicy rajdu musieli pokonać całą trasę w przeciągu 6 godzin od startu.

Po zliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą II edycji Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim został Mikołaj Kwaśniewski z Barcina, który otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez sponsora generalnego rajdu - firmę Complet Furniture – voucher o wartości 500 zł. Drugie miejsce zajął Jakub Ignaciuk ze Żnina, a trzecie Marcin Bitnas z Piły. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali również upominki od  V-Force Harley Davidson Poznań.

Specjalne nagrody w konkursach na najbardziej fantazyjny wąs i najgęstszy zarost ufundował SZTOS Barber Shop Gniezno. Upominki trafiły do Wiesława Kasprzyka z Gniezna oraz Andrzeja Pawłowskiego  z Golęczewa.

Dodatkowo, specjalne gadżety rajdowe, wśród nich zestawy książek z serii "Kultura Piastów dla dzieci" przekazane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz koszulki Szlaku Piastowskiego ufundowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, otrzymali najmłodsi uczestnicy rajdu. W sposób szczególny uhonorowana została również Dorota Bitnas z Piły, jedyna kobieta za kierownicą (amazonka), która przejechała trasę rajdu.

Organizatorem rajdu był ClassiC MC Poland, partnerem strategicznym wydarzenia był Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" (organizator III Weekendu na Szlaku Piastowskim).
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno