Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szlak Piastowski okiem motocyklisty

Środa, 27 czerwca 2018
  • Szlak Piastowski okiem motocyklisty

120 km trasy po najstarszym szlaku kulturowym w Polsce, próby sprawnościowe z użyciem motocykli, oryginalne zadania do wykonania na punktach kontrolnych, atrakcyjne nagrody dla zwycięzców - tak w skrócie można podsumować II edycję Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim, który odbył się w dniu 23 czerwca, w trakcie tegorocznego święta szlaku.

Pomimo rzęsistego deszczu uczestnicy rajdu, punktualnie o godz. 9.00 stawili się na starcie w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Trasa rajdu wiodła przez Niechanowo, Czerniejewo, Pobiedziska, Ostrów Lednicki i Kłecko do Gniezna. Każdy motocyklista otrzymał na starcie specjalną mapę obrazkową z oznaczonymi odległościami, która wiodła go do poszczególnych punktów na trasie. W każdym punkcie kontrolnym na uczestników rajdu czekało zadanie, za niewykonanie którego motocykliści otrzymywali punkty karne. Aby zredukować nieprzyjemności związane z niekorzystną tego dnia aurą dla uczestników przygotowane zostały ciepłe posiłki na trasie, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach (zarządcę Skansenu Miniatur na Szlaku Piastowskim) oraz lokalną firmę Complet Furniture. Warto podkreślić, że uczestnicy rajdu musieli pokonać całą trasę w przeciągu 6 godzin od startu.

Po zliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą II edycji Rajdu Motocyklowego po Szlaku Piastowskim został Mikołaj Kwaśniewski z Barcina, który otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez sponsora generalnego rajdu - firmę Complet Furniture – voucher o wartości 500 zł. Drugie miejsce zajął Jakub Ignaciuk ze Żnina, a trzecie Marcin Bitnas z Piły. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali również upominki od  V-Force Harley Davidson Poznań.

Specjalne nagrody w konkursach na najbardziej fantazyjny wąs i najgęstszy zarost ufundował SZTOS Barber Shop Gniezno. Upominki trafiły do Wiesława Kasprzyka z Gniezna oraz Andrzeja Pawłowskiego  z Golęczewa.

Dodatkowo, specjalne gadżety rajdowe, wśród nich zestawy książek z serii "Kultura Piastów dla dzieci" przekazane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz koszulki Szlaku Piastowskiego ufundowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, otrzymali najmłodsi uczestnicy rajdu. W sposób szczególny uhonorowana została również Dorota Bitnas z Piły, jedyna kobieta za kierownicą (amazonka), która przejechała trasę rajdu.

Organizatorem rajdu był ClassiC MC Poland, partnerem strategicznym wydarzenia był Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" (organizator III Weekendu na Szlaku Piastowskim).
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Oszuści znów dzwonią Oszuści znów zaatakowali w Gnieźnie. Dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa... Piątek, 18 stycznia 2019
7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych Gnieźnieńscy policjanci ruchu drogowego przy współudziale inspektorów transportu drogowego przeprowadzili... Czwartek, 17 stycznia 2019
Strażacy ochotnicy podnosili swoje kompetencje 12 stycznia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie miało miejsce szkolenie dla 52 wolontariuszy... Wtorek, 15 stycznia 2019
Jedna osoba ranna w pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie Dzisiaj ok godz. 10.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego... Wtorek, 15 stycznia 2019