Logo

REKLAMA
Plik banneru

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie

Artykuł dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie
REKLAMA

15 i 16 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie rozpoczął się cykl praktycznych warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W okresie od 15 maja do 20 czerwca br. w każdy wtorek i środę w tutejszej komendzie odbędą się teoretyczne i praktyczne zajęcia dla uczniów 6 szkół z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Tematyka zajęć dotyczy m.in. prawidłowego postępowania przy udzielaniu pomocy przez osoby będące świadkami nagłych zdarzeń, takich jak zatrzymania krążenia (u dorosłych, dzieci, niemowlaków, noworodków), użyciu defibrylatora AED znajdującego się w wielu budynkach użyteczności publicznej, postępowań w przypadku urazów związanych z wypadkami komunikacyjnymi (rany, złamania, skręcenia), postępowań przy wstrząsach czy innych nagłych stanach jak drgawki, udar mózgu itp. Ponadto uczestnicy dowiadują się wielu informacji przydatnych podczas zdarzeń niebezpiecznych dotyczących bezpieczeństwa własnego oraz osób poszkodowanych, informacji, a także zachowania się osoby zgłaszającej zdarzenia na numery alarmowe. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Uczestnicy spotkań mogą przećwiczyć zdobytą wiedzę na sprzęcie, który gnieźnieńska komenda zakupiła dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie w roku 2017.

Cykl spotkań z młodzieżą ponadgimnazjalną w formie praktycznych warsztatów został zorganizowany dzięki współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie oraz Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Całość została poprzedzona konferencją prasową, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie w dniu 10 maja br. W ciągu 6 tygodni gnieźnieńscy strażacy przeszkolą ponad 360 uczniów.

Już pierwsze dwa spotkania, które odbyły się w tym tygodniu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży i zostały znaczne przedłużone niż planowane 90 minut. Zdobyta na zajęciach wiedza i umiejętności w przyszłości pozwolą uratować ludzkie zdrowie lub życie.
 
źródło: PSP Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno