Logo

REKLAMA
Plik banneru

50 lat wspólnej drogi życia

Artykuł dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
50 lat wspólnej drogi życia
REKLAMA

Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 12 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Irena i Wojciech Adamscy, Barbara i Stanisław Gąsiorowie, Maria i Jerzy Kamińscy, Halina i Czesław Kalbarczykowie, Bożena i Zdzisław Kujawscy, Barbara i Wojciech Olszanowscy, Teresa i Zdzisław Rezulakowie, Wanda i Henryk Ryczkowscy, Emilia i Jerzy Sikorscy, Helena i Henryk Smarzyńscy, Henryka i Zdzisław Sujkowie, Czesława Szalata i Czesław Szalaty oraz Janina i Bolesław Zielińscy.

Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Anielę i Kazimierza Nowickich, którzy są razem już 60 lat oraz Bożenę i Jana Śliwińskich, którzy pobrali się 55 lat temu. Prezydent Tomasz Budasz wręczając pamiątkowe dyplomy zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do MOK odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno