Logo

Działania "Prędkość". Cztery zatrzymane prawa jazdy

Artykuł dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Działania

30 marca na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzone były działania "Prędkość". Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie trzeźwości za kierownicą i dozwolonej prędkości.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy szczególną uwagę zwracali na łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz kierujących którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przekraczanie dozwolonej prędkość i nietrzeźwi kierujący to w dużej mierze przyczyny kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W działania zaangażowani byli policjanci gnieźnieńskiej drogówki "uzbrojeni" w ręczne mierniki prędkości i videorejestrator. W czasie trwających działań mundurowi skontrolowali 84 pojazdy, ukarali 74 kierowców, w tym 67 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Należy również wskazać na kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W Mąkownicy w gminie Witkowo o godzinie 14.30 do kontroli drogowej zatrzymano 53-letniego mieszkańca Słupcy, który kierował Mercedesem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Pół godziny później w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, 20-letniego mieszkańca miejscowości Świniary, który miał na liczniku 113 km/h, czyli przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h. Trzeci kierujący volkswagenem, 33-letni mieszkaniec Wągrowca został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Strzałkowskiej w Witkowie. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Czwarty kierowca, 47-letni mieszkaniec Piaseczna jadąc mazdą przekroczył dozwoloną prędkość w Mąkownicy. Przeprowadzony pomiar wykazał 116 km/h.

Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w czasie trwania policyjnych działań, ale każdego dnia, a na pewno unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno