Logo

Działania "Prędkość". Cztery zatrzymane prawa jazdy

Artykuł dodany: Wtorek, 3 kwietnia 2018
Działania
REKLAMA

30 marca na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzone były działania "Prędkość". Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie trzeźwości za kierownicą i dozwolonej prędkości.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy szczególną uwagę zwracali na łamanie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz kierujących którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przekraczanie dozwolonej prędkość i nietrzeźwi kierujący to w dużej mierze przyczyny kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W działania zaangażowani byli policjanci gnieźnieńskiej drogówki "uzbrojeni" w ręczne mierniki prędkości i videorejestrator. W czasie trwających działań mundurowi skontrolowali 84 pojazdy, ukarali 74 kierowców, w tym 67 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Należy również wskazać na kierowców, którym zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W Mąkownicy w gminie Witkowo o godzinie 14.30 do kontroli drogowej zatrzymano 53-letniego mieszkańca Słupcy, który kierował Mercedesem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Pół godziny później w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, 20-letniego mieszkańca miejscowości Świniary, który miał na liczniku 113 km/h, czyli przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h. Trzeci kierujący volkswagenem, 33-letni mieszkaniec Wągrowca został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Strzałkowskiej w Witkowie. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Czwarty kierowca, 47-letni mieszkaniec Piaseczna jadąc mazdą przekroczył dozwoloną prędkość w Mąkownicy. Przeprowadzony pomiar wykazał 116 km/h.

Pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i stosowaniu się do przepisów prawa, nie tylko w czasie trwania policyjnych działań, ale każdego dnia, a na pewno unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, a przede wszystkim zyskamy bezpieczeństwo na drodze.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno