Logo

Niedrogie ubezpieczenie dla aut zabytkowych

Artykuł dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Niedrogie ubezpieczenie dla aut zabytkowych
REKLAMA

Samochody zabytkowe wbrew pozorom nie są jedynie bardzo drogimi pojazdami, na które stać jedynie najbogatszych Polaków. Zabytkowymi pojazdami poruszają się także mniej zamożne osoby, które są pasjonatami motoryzacji i potrafią samodzielnie zadbać o samochód oraz wymienić w nim części. Radość, jaką daje im jazda oldtimerem jest ogromna, jednak właściciele klasycznych aut często borykają się z trudnościami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego ubezpieczenia samochodu.

OC obowiązkowe, a co z AC?
Sprzedaż ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego ubezpieczyciela oferującego polisy komunikacyjne. W przypadku oldtimerów problem pojawia się, gdy kierowca zamierza kupić również AC. Auta zabytkowe mają więcej niż 25 lat, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe wyceniają ich wartość bardzo nisko, lecz wartość kolekcjonerska tychże pojazdów jest wysoka. Powoduje to trudności z jednoznacznym wycenieniem wartości auta oraz przyczynia się do licznych sporów związanych z wysokością odszkodowania wypłaconego z polisy AC, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe unikają sprzedawania AutoCasco dla zabytkowych pojazdów.

AC jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, dlatego niemożliwe jest zmuszenie towarzystwa ubezpieczeniowego do jego sprzedaży tak jak w przypadku OC. Jedyną możliwością kupienia AutoCasco jest znalezienie zakładu ubezpieczeniowego, który zgodzi się je zaoferować. Jeżeli ma się z tym trudności, można zgłosić się do brytyjskiego Lancaster Insurance.

Polisa najlepsza dla oldtimerów
Classic Car Insurance jest ofertą kierowaną do właścicieli aut zabytkowych i kultowych. Lancaster Insurance stworzyło ją w celu wypełnienia luki na rynku, na którym brakowało atrakcyjnych polis komunikacyjnych dla kierowców poruszających się po drogach autami zabytkowymi. Towarzystwo ubezpieczeniowe ze Zjednoczonego Królestwa stworzyło produkt odpowiadający na ich wszystkie potrzeby, m.in. uwzględniający ubezpieczenie pojazdu na czas wypożyczenia go na ślub czy na czas zlotów fanów motoryzacji.

Polisa Classic Car Insurance obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, dzięki czemu mogą z niej korzystać również Polacy zamieszkujący w kraju. Składka jest niewysoka i możliwe jest jej opłacanie z góry na cały rok bądź w ratach co miesiąc. Aby zakupić polisę, nie trzeba wybierać się do Wielkiej Brytanii. Z oferty można skorzystać bez wychodzenia z domu, dzwoniąc na infolinię towarzystwa ubezpieczeniowego lub wypełniając prosty formularz zamieszczony na stronie internetowej.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Polaj
16.05.2017 10:01

ten dział ostatnimi czasy śmierdzi tylko reklamą

Odpowiedz
E21 yeah
15.05.2017 22:02

ale gadanie, w pzu macie świetna oferte na klasyki

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno