Logo

Rada Pożytku Publicznego z wizytą na kortach tenisowych

Artykuł dodany: Piątek, 12 maja 2017
Rada Pożytku Publicznego z wizytą na kortach tenisowych

11 maja odbyło się kolejne posiedzenie Rady Pożytku Publicznego Miasta Gniezna. Głównym tematem spotkania była prezentacja i promocja nowo powstałych lub tworzących się organizacji pozarządowych na terenie naszego miasta. Miejscem spotkania były Gnieźnieńskie Korty Tenisowe przy ul. Sobieskiego podczas, których obecny użytkownik tego terenu, Jakub Sawa, przedstawił informację dotyczącą końcowych działań mających na celu założenie Uczniowskiego Klubu Sportowego "GAT" (Gnieźnieńska Akademia Tenisowa).

ALBUMY ARTYKUŁU:

Klub ten jest niezbędny m.in. do uzyskania licencji dla młodych adeptów tej dyscypliny, by móc uczestniczyć w profesjonalnych turniejach tenisowych na terenie województwa i kraju. Klub będzie także starać się o środki publiczne z różnych źródeł na realizację licznych przedsięwzięć nie tylko sportowych, ale także tworzących różne formy wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Gniezna we wszystkich przedziałach wiekowych. Obecnie szkółka tenisowa skupia 50 młodych adeptów. Jakub Sawa przedstawił różne formy działalności klubu jako propozycję szerokiej współpracy z innymi organizacjami w zakresie sportu, rekreacji i szeroko pojętego wypoczynku. W dniach 24 - 25 czerwca odbędzie się uroczysta inauguracja działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego "GAT" i Kortów Tenisowych pod nowym zarządem. Sobotni dzień związany będzie ściśle sportowo poprzez całodniową organizację turniejów tenisowych zaś niedziela koncentrować będzie swoją aktywność poprzez liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta i powiatu.

Z uzyskanych informacji obiekt gnieźnieńskie korty tenisowe są najstarszym obiektem w kraju i obchodzą w tym roku 110 rocznicę ich powstania.

W drugiej części spotkania członkowie Rady po wcześniejszym zapoznaniu się i dyskusji przyjęli sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy Miasta Gniezna z organizacjami pozarządowymi w 2016 roku. Informację tę przedstawiła pani Agnieszka Horoszczak Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Obszerny materiał przygotowany przez Urząd Miejski szczegółowo zaprezentował udział sektora gnieźnieńskich organizacji pozarządowych w finansowych i pozafinansowych formach pomocy Miasta w różnych obszarach: w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz przeciwdziałania patologiom społecznym, w zakresie pomocy społecznej, w zakresie kultury i sztuki, w zakresie sportu i kultury fizycznej oraz promocji i informacji turystycznej. Sprawozdanie przyjęto jednogłośnie. Następnie Przewodniczący Rady Pożytku zaprosił do udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym dotyczącym finansowania organizacji pozarządowych, które odbędzie się w dniu 16 maja br. od godz. 12.00 na sali EsTeDe przy ul. Roosevelta. W ostatniej części spotkania uczestnicy mieli okazję dokładnie obejrzeć korty tenisowe i inne obiekty.

Następne spotkanie Rady zaplanowane jest na trzecią dekadę czerwca, podczas którego zaprezentowane zostaną kolejne organizacje pozarządowe.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno