Logo

Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się!

Artykuł dodany: Piątek, 5 maja 2017
Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się!
REKLAMA

Po raz kolejny analizy Biblioteki Narodowej nie pozostawiły złudzeń co do ilości książek przeczytanych przez Polaków w 2016 r. 63% dorosłych nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. 16% absolutnie niczego. Ta czytelnicza katastrofa to bardzo zła wiadomość nie tylko dla bibliotek, to zła wiadomość dla nas wszystkich.

Dlatego polecajmy, promujmy, mówmy o książkach, o literaturze, jej twórcach i odbiorcach. Budujmy dobrą markę czytaniu, w domu, wśród znajomych, w miejscach publicznych. Jako czytający może jesteśmy mniejszością, bądźmy jednak pewni, że pasja zwycięża nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Jako bibliotekarze chcielibyśmy tym razem zachęcić do czytania literatury biograficznej. Losy słynnych osób wydają się nam dobrym rozwiązaniem zarówno dla wiernych czytelników jak i tych, których do czytania chcielibyśmy zachęcić. Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z biografiami min Anny Dymnej, Agnieszki Osieckiej, Eugeniusza Bodo, Krzysztofa Komedy, Joahima Löw'a, Margaret Thatcher, Marii Curie-Skłodowskiej, Jana Karskiego, Tomasza Beksińskiego i wielu innych zachęcamy do odwiedzin w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna - Bibliotece Głównej przy ul. Mieszka I 16. Zapraszamy także do przeglądania naszego katalogu on-line, dostępnego na stronie biblioteki www.biblioteka.gniezno.pl gdzie znajdą Państwo informacje o wybranych tytułach.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno