Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się!

Artykuł dodany: Piątek, 5 maja 2017
Biografie słynnych ludzi - zaczytaj się!
REKLAMA

Po raz kolejny analizy Biblioteki Narodowej nie pozostawiły złudzeń co do ilości książek przeczytanych przez Polaków w 2016 r. 63% dorosłych nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. 16% absolutnie niczego. Ta czytelnicza katastrofa to bardzo zła wiadomość nie tylko dla bibliotek, to zła wiadomość dla nas wszystkich.

Dlatego polecajmy, promujmy, mówmy o książkach, o literaturze, jej twórcach i odbiorcach. Budujmy dobrą markę czytaniu, w domu, wśród znajomych, w miejscach publicznych. Jako czytający może jesteśmy mniejszością, bądźmy jednak pewni, że pasja zwycięża nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Jako bibliotekarze chcielibyśmy tym razem zachęcić do czytania literatury biograficznej. Losy słynnych osób wydają się nam dobrym rozwiązaniem zarówno dla wiernych czytelników jak i tych, których do czytania chcielibyśmy zachęcić. Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z biografiami min Anny Dymnej, Agnieszki Osieckiej, Eugeniusza Bodo, Krzysztofa Komedy, Joahima Löw'a, Margaret Thatcher, Marii Curie-Skłodowskiej, Jana Karskiego, Tomasza Beksińskiego i wielu innych zachęcamy do odwiedzin w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna - Bibliotece Głównej przy ul. Mieszka I 16. Zapraszamy także do przeglądania naszego katalogu on-line, dostępnego na stronie biblioteki www.biblioteka.gniezno.pl gdzie znajdą Państwo informacje o wybranych tytułach.
źródło: BPMG
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia
Copyright © 2017 Moje Gniezno