Logo

Kredyt firmowy: limit w rachunku czy kredyt obrotowy?

Artykuł dodany: Czwartek, 13 kwietnia 2017
Kredyt firmowy: limit w rachunku czy kredyt obrotowy?
REKLAMA

Chociaż większość przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zaciąga kredyty prywatne pozwalające sfinansować bieżące wydatki, nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie. W wielu przypadkach warto rozważyć otwarcie limitu w rachunku lub kredyt obrotowy.

Prowadzenie działalności zawsze związane jest z wydatkami. Koniecznością jest uregulowanie należności wobec dostawców, wypłata pensji pracownikom, zakup podstawowych akcesoriów do biura, itp. O ile jednak kontrahenci płacą swoje zobowiązania na czas i płynność finansowa nie jest zachwiana, często udaje się wydatki regulować bez konieczności zaciągania dodatkowego wsparcia. Czasami wystarczy jednak nieterminowa zapłata za wystawioną fakturę, by zachodziła konieczność ubiegania się o kredyt.

Limit kredytowy w rachunku, czyli co?
Limit kredytowy w rachunku to oferta dostosowana kwotowo do aktualnie osiąganych przychodów. Daje dostęp do dodatkowych środków finansowych bezpośrednio z rachunku bankowego. W momencie złożenia wniosku i uzyskania pozytywnej decyzji, kredyt jest uruchamiany - w efekcie czego saldo na koncie firmowym automatycznie zwiększa się o wnioskowaną kwotę. Z pieniędzy można korzystać wówczas, gdy wysokość przychodów osiągnie 0 zł.

Cechą charakterystyczną limitu kredytowego jest naliczanie odsetek wyłącznie od wykorzystanej kwoty, a nie od całości. Dzięki temu odsetki z tytułu kredytu są mniejsze. Co więcej, każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie, co również przekłada się na niższe odsetki.

Limit kredytowy w rachunku można przeznaczyć na dowolny cel, a więc m.in. na finansowanie bieżących wydatków firmowych.

Kredyt obrotowy - na czym to polega?
Kredyt obrotowy to jedna z najpopularniejszych form finansowego wsparcia dedykowanego przedsiębiorcom. Jego specyfika pozwala na regulowanie bieżących wydatków związanych z prowadzoną działalnością. Pozyskane pieniądze można przeznaczyć m.in. na spłatę zobowiązań wobec dostawców, wypłatę wynagrodzeń, itp. A to wszystko przy zachowaniu płynności finansowej.

Pieniądze z kredytu obrotowego trafiają na wskazany rachunek bankowy. Można nimi dysponować w dowolny sposób: albo dokonywać przelewy internetowe, płacić bezgotówkowo, albo wypłacać pieniądze kartą płatniczą.

Cechą charakterystyczną kredytu obrotowego jest naliczanie odsetek od całości kwoty. Zobowiązanie spłacane jest w comiesięcznych ratach, których wysokość zależy od kwoty wsparcia finansowego oraz okresu kredytowania.

Która opcja jest korzystniejsza?
Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który kredyt jest korzystniejszym rozwiązaniem. Wszystko zależy bowiem od specyfiki danej firmy oraz jej potrzeb. Znaczenie mają również parametry konkretnych kredytów. By dobrze wybrać, trzeba więc dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Ważne jest, by porównać propozycje kilku banków oraz produkty oferowane w ramach tego samego banku. Za doskonały przykład może posłużyć ranking kont firmowych przygotowanych przez Idea Bank. Z zestawienia jasno wynika, że limit kredytowy w rachunku może być bardziej opłacalny, ponieważ daje dostęp do wyższych maksymalnych kwot w porównaniu z kredytem obrotowym (źródło: https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm).

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Doradca KredytMarket
28.02.2018 23:27

Dzień dobry,
jeśli prowadzisz swój biznes od 2 lat lub osiągane dochody są na tyle wysokie, że nasz algorytm zakwalifikuje wnioskodawcę do grona rzetelnych przedsiębiorców mimo krótszego stażu, możesz pożyczyć środki na rozwój firmy w Kredytmarket.com. Kwota pożyczki od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 6 miesięcy. Cały proces jest elektroniczny, szybki i, co najważniejsze, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. W oparciu o dane podane w trakcie wypełniania wniosku, nasz algorytm wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu finalną decyzję z propozycją kwoty pożyczki dostajesz w ciągu 15 minut na maila. Po 2 dniach od zatwierdzenia warunków umowy otrzymasz środki na wskazane konto bankowe. Po dokładne wyliczenia zapraszamy do zakładki kalkulator na naszej stronie https:/kredytmarket.com/

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno