Logo

Wakeboard i wybieg dla psów - nowe atrakcje wokół Jeziora Winiary

Artykuł dodany: Wtorek, 11 kwietnia 2017
Wakeboard i wybieg dla psów - nowe atrakcje wokół Jeziora Winiary

Uporządkowanie terenów zielonych, budowa hali widowiskowo-sportowej, wybieg dla psów a nawet wyciąg do wakeboardu - to zmiany i inwestycje, które następują na rekreacyjnym terenie wokół jeziora Winiary. Przez lata zaniedbane miejsce zmienia swoje oblicze.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Jezioro Winiary przylega do dwóch największych w Gnieźnie osiedli, to właśnie tu spacerują, biegają i po prostu spędzają swój wolny czas setki, jeśli nie tysiące mieszkańców naszego miasta. Dlatego też od ponad dwóch lat po kolei rewitalizujemy ten obszar: porządkujemy tereny zielone dzięki czemu jest zdecydowanie bezpiecznej. Powstało już oświetlenie, powstaną nowe ścieżki, budowa hali widowiskowo-sportowa jest już bardzo zaawansowana. Mamy też nowe pomysły, takie jakich jeszcze w Gnieźnie nie było - mówi Tomasz Budasz Prezydent Gniezna.

Do tej pory ze środków pochodzących z miejskiego budżetu oświetlone zostały ścieżki wokół jeziora, dokonano cięcia pielęgnacyjnego drzew, wycięto krzewy, zawieszono 30 budek lęgowych. Wykonana zostanie także ścieżka pieszo-rowerowa utwardzona i oświetlona o długości ok. 700 m (od ul. Łazienki do ul. Spokojnej) a także ścieżka piesza o długości ok. 600 m. Następnie uporządkowany zostanie dalszy teren zielony. Przy jednej z największych obecnie inwestycji Miasta Gniezna, hali sportowej, powstanie wybieg dla psów, jego budowa rozpoczyna się w najbliższych dniach, a realizuje ją Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Są też prywatne inicjatywy, które wspiera miasto. Już w najbliższym czasie mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać z Wake Parku: czyli popularnego w ostatnim czasie sportu wodnego, jakim jest wakeboard.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno