Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Motocykliści rozpoczęli sezon - fotorelacja

Artykuł dodany: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Motocykliści rozpoczęli sezon - fotorelacja

REKLAMA

REKLAMA

W niedzielę, w Pierwszej Stolicy Polski motocykliści rozpoczęli sezon. Tradycyjnie kolumna jednośladów wyruszyła z Rynku, aby po przejechaniu kilkunastu kilometrów spotkać się na terenie dawnych koszar przy ul. Wrzesińskiej. Czy padł rekord frekwencji? Prawdopodobnie tak. Ale ... kto to policzy? Zobaczcie, jak kolebka państwowości ruszyła w 2017 rok na "dwóch kółkach".

ALBUMY ARTYKUŁU:


tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (16)

Kazimierz
13.04.2017 17:03

Jak PiS rozwala za miliony samochody , wciąż na sygnałach, na imprezy
to nikomu jakoś nie przeszkadza. Płacą bez gadania podatki . Niech w Gnieznie będą imprezy. Niech miasto żyje.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Emeryt - 13.04.2017 17:16

Twoje PO było lepsze jeszcze ośmiorniczki przy tym zajadali i koniaczki z wyższej półki pili!

Justitia
13.04.2017 15:38

Do Pani Marcinka:
Powiem tak, jesteś zwykły głąb jak nie rozumiesz tego, żeby prowadzić pojazd uprzywilejowany w ruchu trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. To tyle. Odsyłam do przepisów.Milej lektury.

Odpowiedz
Pani Marcinka
12.04.2017 20:06

Pan Marcin rozumie o co chodzi. Justtitia czy jak tam zwie się ten komentator pod różnymi nickami i pod różnymi artykułami na tym portalu, niech poczyta sobie kodeks drogowy artykuł 2 ustęp 46 co to jest pojazd uprzywilejowany ? pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego. "i jednocześnie"-słowo klucz w tym przypadku.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Ewyhjuy5t4r32e - 13.04.2017 17:31

coś umolny jesteś, ty czegoś nie rozumiesz, co innego przepis który mówi co to jest pojazd uprzywilejowany a co innego przepis który mówi który kierowca może kierować pojazdem uprzywilejowanym itd.

Justitia
12.04.2017 15:38

Pan Marcin najwyraźniej nie zrozumiał. Nie chodzi o samochód oznakowany straży miejskiej, tylko o to że po zmianie przepisów w 2013r funkcjonariusze straży, który ma prowadzić pojazd uprzywilejowany straży musi mieć skończony specjalny kurs w WORDzie, ukończony egzaminem teoretycznym i praktycznym, opłacony.U nas takiego kursu strażnicy nie mają. A więc jeżdżą samochodem używając sygnałów jakie posiada pojazd uprzywilejowany bez uprawnień. To jest łamanie prawa. Co gorsze jeżdżą po drogach publicznych jak Warszawska czy Mieszka z włączonym światłem niebieskim. Tak było z okazji biegu europejskiego i zlotu motocykli. Dzieje się tak za zgodą komendanta straży, który najwyraźniej nie zna przepisów ustawy. Co

Odpowiedz
Abcde
11.04.2017 18:52

Budasz obiecywał uwolnić miasto od korków i tu mamy przykład tego uwalniania , sam smród i hałas !!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
Pan Marcin
11.04.2017 18:15

Ściągnięte z internetu.
Przypomnijmy, że pojazdy straży miejskiej należą do grupy pojazdów uprzywilejowanych. Są barwy srebrnej z pasem żółto-granatowej szachownicy oraz z żółtym napisem: Straż Miejska. Nowe wzór graficzny na samochodach wprowadzono w 2012 roku, wcześniej pojazdy straży miejskiej różniły się między sobą. Samochody straży miejskiej, podobnie jak inne pojazdy uprzywilejowane, maja świetlne sygnał - są to niebieskie światła. Kodeks drogowy zezwala kierującemu pojazdem uprzywilejowanym, na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także znaków i sygnałów drogowych, w tym do sygnalizacji świetlnej. W dniu 16 czerwca 2012 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2012 r., poz. 525). Rozporządzenie ujednolica sposób oznaczenia pojazdów straży gminnych (miejskich), co ? jak się zakłada ? ułatwi szybką identyfikację tych pojazdów niezależnie od gminy.Pojazd straży gminnej (miejskiej), z wyjątkiem motocykla, powinien:1. mieć srebrną barwę nadwozia;
2. być oznakowany:
a) pasem wyróżniającym odblaskowym w postaci trójrzędnej szachownicy barwy żółto-granatowej,
b) pasem barwy granatowej umieszczonym poniżej pasa, o którym mowa w lit. a, o szerokości nie mniejszej niż 30 cm i nie większej niż do dolnej krawędzi drzwi,
c) odblaskowym napisem ?STRAŻ GMINNA? (?STRAŻ MIEJSKA?) barwy żółtej umieszczonym na pasie, o którym mowa w lit. b, po obu stronach pojazdu na drzwiach przednich oraz z tyłu pojazdu,
d) świetlnym napisem ?STRAŻ GMINNA? (?STRAŻ MIEJSKA?) barwy granatowej lub czarnej na białym tle, umieszczonym na dachu pojazdu,
e) emblematem o wymiarach nie mniejszych niż 30 x 22 cm umieszczonym po obu stronach pojazdu na drzwiach tylnych, a w przypadku pojazdów posiadających inny układ drzwi - za drzwiami przednimi; emblemat powinien być tożsamy z emblematem gminy.

Odpowiedz
Blue
10.04.2017 19:18

To jest parada na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Pokazanie swoich maszyn i przejazd ulicami miasta. Takie rzeczy odbywają się i również w innych miastach. No nie wiem czy większość osób którzy stali i podziwiali chciało im się iść na obrzeża miasta? Jaki miałby wtedy sens.
Takie rzeczy bardzo sporadycznie się odbywają.
P.S. nie było blokady na kilka godzin a to jest wyssane z palca :)

Odpowiedz
Ojciec
10.04.2017 16:50

Mam małe dziecko. Mieszkam w centrum miasta.I przy tak, ładnej pogodzie nie mogłem wczoraj otworzyć okna bo motory celowo gazowały i tłumiki strzelały. Dlaczego Budasz nie robi takiej imprezy na stadionie tylko pod oknami mieszkańców. Będziemy pamiętać o kolejnym złym działaniu Budasza na niekorzyść mieszkańców przy wyborach.Jego to nie obchodzi bo mieszka daleko od centrum.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Inzynier - 11.04.2017 14:15

Wyprowadz sie na wies jak chcesz spokoju a nie w centrum miasta gdzie sa organizowane takie wlasnie imprezy

Spacerowicz - 11.04.2017 06:31

Ja byłem w tym czasie z dzieckiem nad jeziorem Wenecja.Cisza spokój świeże powietrze.Polecam spacer zamiast otwierania dziecku okna... z centrum to 5 minut spaceru.POLECAM

Spacerowicz
10.04.2017 11:29

Zauważyłem,ostra jazda na maxa,na jednym kole,gazowanie i strzelanie w tłumik,i to wszystko w terenie zabudowanym,czekać tylko na finał....Mam nadzieję że to tylko wybryki odosobnione którymi zajmie się policja, a nie prawdziwych fanów motocyklistów czerpiących radość z frajdy jazdy...szerokiej drogi.

Odpowiedz
Justitia
10.04.2017 11:13

Widziałem zlot motocykli. Ale zaskoczyło mnie używanie przez straż miejską sygnałów świetlnych niebieskich. Przecież oni nie posiadają uprawnień do używania pojazdów uprzywilejowanych. Nikt ze strażników nie ma ukończonego kursu zgodnie z przepisami z 2013r. A skoro tak to kto dał im zgodę na jeżdżenie po ul Mieszka czy Warszawskiej z włączonym światłem niebieskim. To jest bezprawne działanie, na drodze publicznej. To wszystko za Francuszkiewicza, który na to zezwala. Kierowca tak musi ukończyć kurs w WORD zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, zapłacić za ten egzamin. Kurs trwa kilka dni albo i dłużej. Zgodę musi wydać starosta.A strażnicy używają sygnału niebieskiego, stają gdzie chcą i jeżdżą po drogach publicznych z włączonym światłem niebieskim. Jak długo będzie tolerowane bezprawie

Odpowiedz
Pieszy
10.04.2017 06:49

Dlaczego ci ludzie blokują miasto na kilka godzin -kto na to pozwala. Przecież taki spęd można zorganizować na terenach gdzie nie ma ruchu,pieszych. To jest i niebezpieczne i niezdrowe przez smród spalin oraz potworny hałas.

Odpowiedz