Do bohaterskiej postawy dwóch uczennic z Gniezna doszło na ulicy Mieszka I. Dziewczyny w wieku 16 i 17 lat, wracając ze szkoły, zauważyły mężczyznę, który szarpał,…
Aleksandra Arczewska, maturzystka z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, która w Poznaniu uratowała życie tonącego mężczyzny, odebrała podziękowania z rąk Starosty Gnieźnieńskiego Tomasza Budasza. Taką postawę…