moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rowerzyści górą, czyli Masa Krytyczna i Rajd Ekologiczny

Wtorek, 21 września 2010
  • Rowerzyści górą, czyli Masa Krytyczna i Rajd Ekologiczny

19 września z Rynku wystartuje Rajd Ekologiczny. Zapisy będą trwać od godziny 10.00 do 11.00. Rowerzyści przejadą trasę z gnieźnieńskiego Rynku do Leśnictwa Gołaźnia (Dębówiec). Na miejscu odbędzie się pół-maraton. Natomiast trzy dni później, 22 września ulicami naszego miasta przejedzie Masa Krytyczna, czyli masowy przejazd rowerzystów. Zbiórka odbędzie się na Rynku o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

Już 19 września kolejna impreza kolarska w Gnieźnie. Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego oraz gnieźnieński oddział Polskiego Klubu Ekologicznego gorąco zachęcają do włączenia się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu! Z tej właśnie okazji odbędzie się rowerowy Rajd Ekologiczny oraz Wyścig Kolarski MTB. W tym roku doczekaliśmy się poważnej zmiany. Tradycyjny wyścig na Dębówcu nie odbył się w czerwcu na początku wakacji, ale zakończy on cykl gnieźnieńskich wyścigów i odbędzie się 19 września. To nie koniec zmian - tym razem zamiast przy barze Róża, spotykamy się na gnieźnieńskim Rynku, aby stamtąd razem z uczestnikami Rajdu Ekologicznego dotrzeć do Leśnictwa Gołaźnia, gdzie mieścić się będzie start i meta zawodów oraz czekać będzie wiele atrakcji. Ruszamy punktualnie o godzinie 11.00 z gnieźnieńskiego Rynku. Zapisy na Rajd od godziny 10.00. Na miejscu odbędzie się półmaraton leśny, którego trasa to pętla o długości 9500m. Mężczyźni będą pokonywali ją trzykrotnie, kobiety natomiast dwukrotnie. Nawiązując do korzeni imprezy, w ramach Eko-Dębówca odbędzie się również Wyścig Dla Amatorów, w którym wystartować może każdy, kto ma rower. Amatorzy będą mieli do pokonania jedną pętlę.
Zabierz rodzinę i znajomych! Weź udział w Rajdzie i spróbuj swoich sił w Wyścigu, a przede wszystkim przemieszczaj się ekologicznie!
Zapoznaj się z regulaminem i przybywaj na Eko-Dębówiec 2010!
Szczegóły na stronie www.gkkg.pl
Polski Klub Ekologiczny
GKKG