moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Atak nożownika w Trzemesznie!

Środa, 22 czerwca 2022
  • Atak nożownika w Trzemesznie!

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Trzemesznie doszło do ataku nożownika. O sprawie poinformował portal Trzemeszno24.info.

Jak informuje trzemeszeński portal, dziennikarzy o zdarzeniu poinformowali Czytelnicy, którzy zwrócili uwagę na ślady krwi znajdujące się na chodniku. Z ustaleń redakcji wynika, że między dwójką mężczyzn, mieszkańców Trzemeszna, doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował drugiego nożem. Poszkodowany trafił do szpitala.

W sprawie prowadzone są czynności. Policja nie ujawnia szczegółów śledztwa. Napastnik został aresztowany.

Jak podaje portal Trzemeszno24.info:
Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 42-letni mieszkaniec Trzemeszna, który w nocy z niedzieli na poniedziałek zaatakował drugiego trzemesznianina nożem. Jak nam przekazała prokurator Małgorzata Rezulak-Kustosz, poszkodowany doznał obrażenia lewej dłoni, w tym ścięgien. Nie przyznał się do winy i przedstawił swoją - inną - wersję wydarzeń. W ocenie prokuratury zebrany materiał dowodowy był wystarczający, aby skierować wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował dziś środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Z ustaleń prokuratury wynika, że napastnik celował w brzuch, jednak ofiara zdążyła zasłonić się ręką.
 
tekst: Andrzej Bukowski