moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zlikwidowano miejsca parkingowe przy Komendzie Powiatowej Policji! Komu przeszkadzały?

Poniedziałek, 20 czerwca 2022
  • Zlikwidowano miejsca parkingowe przy Komendzie Powiatowej Policji! Komu przeszkadzały?

Jak wielu mieszkańców zdążyło zauważyć, przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie zostały zlikwidowane miejsca parkingowe. Stało się tak na wniosek jednego mieszkańca, który zauważył, że są one niezgodne z prawem.

6 miejsc parkingowych przed Komendą Powiatową Policji przy ul. Jana Pawła II w Gnieźnie zamieniło się w trawnik. Chociaż istniały one od ponad 40 lat okazuje się, że były niezgodne z prawem. Jak się okazało, były zlokalizowane w obrębie skrzyżowania. Poniżej stanowisko Urzędu Miasta Gniezna, o które prosiliśmy w zapytaniu prasowym:

Z wnioskiem dotyczącym miejsc postojowych przy Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie zgłosił się do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie mieszkaniec. Zgodnie z procedurą wniosek ten został skierowany do Komisji Doradczej ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu działającej przy Starostwie Powiatowym. Komisja po wizji w terenie zdecydowała o konieczności likwidacji miejsc postojowych, które znajdują się tuż przy skrzyżowaniu. W ich miejsce pojawi się zieleń, na razie trawa, a jesienią drzewa.


Na „kopertach” przed komendą parkowały głównie radiowozy, które na chwilę zjechały do bazy, karetki Pogotowia Ratunkowego przyjeżdżające do osób zatrzymanych i mieszkańcy, którzy przyjeżdżali zgłosić sprawy. Teraz miejsca zostaną wyznaczone prawdopodobnie po drugiej strony ulicy. Tym samym mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 6 miejsc mniej po stronie, gdzie nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Sytuacja ta jest niekorzystna zarówno dla funkcjonariuszy, mieszkańców, jak i interesantów Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Niestety - prawo dotyczy wszystkich, jednak warto zauważyć, że owe zlikwidowane miejsca postojowe nie ograniczały widoczności na skrzyżowaniu. W tym miejscu nie dochodzi praktycznie do żadnych zdarzeń drogowych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski