moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna bójka w Parku Trzech Kultur! Nieprzytomny mężczyzna wisiał na ogrodzeniu

Niedziela, 19 czerwca 2022
  • Kolejna bójka w Parku Trzech Kultur! Nieprzytomny mężczyzna wisiał na ogrodzeniu

W nocy z soboty na niedzielę, ok. godz. 3.05 w Parku Trzech Kultur przy ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do bójki grupy mężczyzn. Na miejsce skierowano kilka patroli Policji oraz Pogotowie Ratunkowe. Zatrzymano dwie osoby.

Jak mówią mieszkańcy okolicznych bloków - każdy weekend to koszmar. Od kilku lat co piątek i sobotę historia się powtarza.

Tutaj strach jest wyjść z psem późnym wieczorem lub w nocy w weekend - mówi mieszkanka pobliskiego bloku. To, co się tutaj dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Sam Pan wie ile razy wasz portal pisał o bójkach w tym klubie, a piszecie tylko o tych większych. My to widzimy i słyszymy co weekend. Cud, że ten mężczyzna wiszący na płocie przeżył. On był zupełnie nieprzytomny. Ktoś go znalazł chyba właśnie z naszego bloku i wezwał pomoc.


W nocy z soboty na niedzielę klienci okolicznej piwiarni po zamknięciu lokalu starli się w Parku Trzech Kultur. Bójka kilku osób obudziła mieszkańców pobliskiego bloku, którzy wezwali Policję. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, na miejsce przyjechały trzy patrole. Zatrzymano dwóch mężczyzn - braci. Znaleziono także narkotyki, jednak żaden nie przyznaje się do ich posiadania.

Kilkadziesiąt minut później przed klubem jeden z mieszkańców znalazł nieprzytomnego mężczyznę przewieszonego przez ogrodzenie. Na miejsce ponownie przyjechała Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowany prawdopodobnie został uderzony butelką w głowę. Mężczyzna nic nie pamiętał.
 
tekst: Andrzej Bukowski