moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w centrum Gniezna! 8 osób spadło z wysokości, w tym dyrektor MOK-u!

Piątek, 13 maja 2022
  • Wypadek w centrum Gniezna! 8 osób spadło z wysokości, w tym dyrektor MOK-u!

Dzisiaj ok. godz. 10.15 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na terenie budowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło podczas robót budowlanych prowadzonych na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem, przygotowane pod wylewkę stropu. Z wysokości około 4 metrów spadło 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Pomieszczenie, w którym doszło do wypadku znajdowało się nad piwnicą.

Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi Pogotowia Ratunkowego trafili do szpitala. Jedna osoba wymagała transportu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na oddział neurochirurgii w Poznaniu. Podniebna karetka wylądowała na stadionie Mieszka Gniezno przy ul. Strumykowej. Lądowisko zabezpieczyli strażacy.

Działania na miejscu prowadzili także prokurator, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Państwowy Inspektorat Pracy.

Spośród 8 osób poszkodowanych dwie pozostawiono w gnieźnieńskim szpitalu i jedną w poznańskim. Dyrektor MOK-u, który także ucierpiał w zdarzeniu, nie wymagał hospitalizacji. Wszyscy poszkodowani odnieśli jednak obrażenia powyżej 7 dni.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła, Andrzej Bukowski, Gniezno112.pl