moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Święto Patrona w I Liceum Ogólnokształcącym

Wtorek, 5 kwietnia 2022
  • Święto Patrona w I Liceum Ogólnokształcącym

W poniedziałek zaproszeni goście, m. in. starosta powiatu gnieźnieńskiego Piotr Gruszczyński, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie najstarszej w Gnieźnie szkoły średniej zgromadzili się w auli, aby uroczyście obchodzić najważniejsze święto wpisane w ceremoniał szkoły.

Tegoroczne obchody Święta Patrona polegały na prezentacji przez uczniów  zadań w ramach projektu " Królewska Koronacja Bolesława Chrobrego " Uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawiali  różnorodne występy, wpisane klimatem w epokę średniowiecza,  takie jak m.in. pojedynki rycerskie, scenki tematyczne ,pokazy mody, piosenki i wiersze. Nad wszystkim czuwał przybyły na uroczystość” król Bolesław Chrobry” i towarzyszący mu wojowie. Klasy trzecie przygotowały związane z Patronem prace plastyczne.

W trakcie oficjalnej części uroczystości dyrektor Paweł Matkowski podkreślił wielkość i znaczenie postaci Bolesława Chrobrego oraz wartość pożądnych postaw uczniowskich. Wręczono nagrody w odbywających się w roku szkolnym konkursach m.in z okazji Tygodnia Twórczości Uczniowskiej, Konkursie o Patronie czy Turnieju o Puchar Sokratesa. W przygotowanym z okazji Święta projekcie triumfowały następujące klasy:
w kategorii klas pierwszych -1d ,w kategorii klas drugich - 2d oraz klas trzecich - 3a.

Wykonane zadania ukazały kreatywność i zaangażowanie uczniów. Obchody święta były też doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej.
 
tekst: Informacja prasowa