moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Drzwi Otwarte w Gminnym Żłobku w Zdziechowie za nami!

Wtorek, 5 kwietnia 2022
  • Drzwi Otwarte w Gminnym Żłobku w Zdziechowie za nami!

W środę odbyły się drzwi otwarte Gminnego Żłobka w Zdziechowie. Zainteresowanych rodziców z dziećmi nie brakowało. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiadała dyrektor żłobka Monika Kordys. Na miejsce przyjechała także Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka.

Żłobek znajduje się w nowym obiekcie bardzo dobrze wyposażonym i z najlepszymi rozwiązaniami architektonicznymi, ciekawymi pomocami edukacyjnymi i zabawkami. Posiada rozwiniętą infrastrukturę dookoła Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dając możliwość codziennych spacerów.

Placówka zapewnia całodzienną, fachową opiekę nad dziećmi, dbając o ich prawidłowy rozwój fizyczny, prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe, wspomagające indywidualny rozwój i wczesną edukację każdego dziecka. Dziećmi zajmuje się personel o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, empatyczny i oddany swojej pracy. Do dyspozycji dzieci jest bezpieczny i ciekawy plac zabaw. W żłobku wspierany jest rozwój sprawności fizycznej, odbywają się ćwiczenia wspierające motorykę, rozwój poznawczy czy sprawność manualną dzieci, prowadzone są zajęcia kulinarne, zachęca się dzieci do samodzielności.  

I etap rekrutacji kończy się 31 marca 2022. Rodzice, którzy złożyli dokumenty w marcu, dowiedzą się już 15 kwietnia br. czy ich dziecko dostało się do żłobka. To jednak nie oznacza, że zainteresowani rodzice nie mogą złożyć wniosku do żłobka. Rekrutacja trwa cały rok w zależności od dostępności miejsc. Warto dodać, że placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.
tekst: Informacja prasowa