moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Top 3 triki, które pozwolą Ci szybciej sprzedać dom

Czwartek, 31 marca 2022
  • Top 3 triki, które pozwolą Ci szybciej sprzedać dom

Obecnie rynek nieruchomości ma się całkiem dobrze. Trzeba przyznać, że naprawdę odbudował się po problemach związanych z pandemią koronawirusa. Jednak nadal największą popularnością cieszą się nowe mieszkania. Większość klientów tylko takich szuka. Wiele osób także odchodzi od zakupu domów. Jeżeli już do zakupuje dom w stanie deweloperskim. Zatem nie ma się co oszukiwać, sprzedaż lokalu z rynku wtórnego jest naprawdę trudna. Ale nadal nie jest beznadziejna. Dlatego czas poznać 3 triki, które pozwolą Wam szybciej sprzedać dom.

Trik 1: stwórz prestiż wnętrza

Nie ma się co oszukiwać. Otóż musicie wiedzieć, że aby sprzedać dom musicie w niego nieco zainwestować. Już dawno minęły czasy, iż potencjalni klienci szukają lokali do remontu. Aktualnie szuka się domów, w których można od razu zamieszkać, a przy tym ich wystrój powinien być nowoczesny. Dlatego jeżeli meble w Waszym domu pochodzą z lat 90-tych, to raczej trudno będzie Wam sprzedać dom. Owszem są firmy, które skupują domy do remontu, ale niestety cena jest poniżej wartości. Dlatego jedynym sensownym wyborem jest przeprowadzenie remontu. Jeżeli dom już z zewnątrz nie jest atrakcyjny, to warto pomyśleć nad zmianą tynku. Może to być tynk w kolorze szarym. Ale obłędnie prezentują się płyty z dibondu. Nawet nudna elewacja dzięki nim nabierze charakteru i będzie przyciągać uwagę. Z kolei wnętrze trzeba także przerobić. Na pewno ściany muszą być schludne. Można pomalować je na kolor biały i szary. Jedna ze ścian może kontrastować. Jeżeli w przedpokoju macie jeszcze boazerię, to pomyślcie nad ich szybką metamorfozą. Użyjcie papieru ściernego, by dokładnie oczyścić ich powierzchnię, a także nadać im ciekawszego charakteru. Następne wystarczy już tylko pomalowanie dedykowanych farbą. Efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania. Szybkie zmiany dają także dobre efekty. Zatem postawcie na lustrzane dekoracje w postaci płytek samoprzylepnych. Przyda się również tapeta z ornamentem.
 

Trik 2: zatrudnij profesjonalistę

Nie będziemy Was oszukiwać, że sprzedaż domu jest łatwa, bo nie jest. Do tego trzeba pamiętać, że sprzedaż na własną rękę jest naprawdę trudna. Dlatego przyda się zatrudnienie specjalisty. Otóż koniecznie udajcie się do biura nieruchomości. Agent przygotuje Waszą ofertę, wykona zdjęcia, ale też poinformuje Was, czy cena, jaką ustaliliście jest realna do osiągnięcia. Bez wątpienia to dobry sposób na sprzedaż mieszkań. Warszawa, Kraków czy Katowice – niemal w każdym dużym mieście wiele osób korzysta z pomocy agentów nieruchomości, bo dzięki temu mogą oni szybciej sprzedać mieszkania. A musicie wiedzieć, że sprzedaż domu jest jeszcze trudniejsza. Dlatego też nie warto przygotowywać ogłoszenia na własną rękę. Ogłoszenie nigdy nie może być uniwersalne, lecz trzeba kierować je do określonej grupy docelowej. Tylko tak jeszcze bardziej zwiększa się szansa na sprzedaż.
 

Trik 3: dzień otwarty

Na pewno warto zorganizować dzień otwarty. I tutaj musicie wiedzieć, że należy z potencjalnymi klientami umawiać się tak, aby mijali się oni w drzwiach, czyli jedni potencjalni klienci wchodzą, gdy inni akurat wychodzą. W ten prosty sposób będziecie mogli podbić cenę, ale też jest duża szansa, że sprzedacie dom nawet tego samego dnia. Oczywiście dzień otwarty musi być odpowiednio przygotowany. Warto zadbać w domu o przyjemną atmosferę. Włączona muzyka poważna to dobry pomysł. W kuchni powinien zaś unosić się zapach wypieków. A salon powinien „zachęcać”, by rozgościć się na kanapie. Zatem musicie sprawić, by potencjalny klient poczuł się jak w domu. Nie zapomnijcie jeszcze o uprzejmości. Ale musicie mieć także uśmiech na twarzy.
Wniosek: sprzedaż domu jest trudna, ale możliwa

Jeżeli skorzystacie z naszych rad, macie dużą szansę na sprzedanie domu. Oczywiście może nie odbyć się to w ciągu miesiąca. Przyda się na pewno pomoc profesjonalisty, bo dzięki niemu będziecie mieć dobrze przygotowane ogłoszenie, ale będzie ono także atrakcyjne dla klientów. Do tego jeszcze zaoszczędzicie sporo czasu czy nerwów i zwyczajnie będziecie mogli się zrelaksować.