moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowe Liceum w Gnieźnie

Czwartek, 3 lutego 2022
  • Nowe Liceum w Gnieźnie

Języki, Matematyka i Biznes to główne kierunki nowatorskiego Językowego Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Najważniejsze założenia szkoły to zapewnić uczniom zindywidualizowaną ścieżkę kształcenia. Każdy uczeń będzie objęty tutoringiem i wraz z tutorem podejmie decyzje co do wyboru przedmiotów zgodnych z jego zainteresowaniami. Placówka zadba o solidne przygotowanie do Matury a jednocześnie pozostawi uczniowi sporo czasu na realizację własnych pasji i socjalizacje po szkole.

Liceum powstanie na bazie Językowej Szkoły Podstawowej Prymus, która z powodzeniem funkcjonuje na lokalnym rynku od 10 lat. W tym czasie podstawówka odnotowywała wielokrotnie najlepsze wyniki egzaminów szósto i ósmoklasisty w szczególności z języka angielskiego i matematyki. Dodatkowo szkoła może poszczycić się sześcioma tytułami Mistrza Powiatu w szachach a w bieżącym roku szkolnym zdobyła Mistrzostwo Wielkopolski. W placówce często realizowane są kreatywne projekty, a wśród nich m.in. projekt Hogwarts, którego wyjątkowość została pokazana przez ogólnopolskie i europejskie media.

Nasze 10-letnie doświadczenie i sukcesy szkoły pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość i realizować kolejny etap edukacyjny czyli Liceum Ogólnokształcące - mówi Dariusz Witkowski, Prezes Zarządu organu prowadzącego szkoły Prymus.


Rekrutacja do Liceum jest otwarta dla młodzieży z różnych szkół w Gnieźnie a rozpocznie się w lutym 2022r. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest rozmowa z Dyrektorem Szkoły a także umiejętności komunikacyjne z języka angielskiego oraz odpowiedni poziom przygotowania z matematyki. Zgłoszenia zainteresowanych można dokonywać pod numerem: 668 580 951 lub osobiście w sekretariacie szkoły.
 
tekst: Informacja prasowa