moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala

Piątek, 28 stycznia 2022
  • Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala

Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej w Gnieźnie, podczas którego obrażeń ciała doznała 68-letnia kobieta. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

Według wstępnych ustaleń 52-latka kierująca Skodą potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kierującej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. W tym czasie wyłączona była sygnalizacja świetlna, która działa od godziny 5:30. Na prośbę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zwrócili się do zarządcy drogi powiatowej, sygnalizacja ta od 1 lutego będzie włączana godzinę wcześniej. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Kierowcy zapamiętajcie życie ludzkie nie ma ceny! Każde jest bezcenne, więc je szanujmy. Od początku roku w Gnieźnie doszło do 6 potrąceń pieszych. Potrącenie to najgorsze ze zdarzeń drogowych, ze względu na obrażenia, na które są narażeni piesi. Należy zadać pytanie „przejście dla pieszych - azyl bezpieczeństwa pieszego czy nie”?
tekst: KPP Gniezno