moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Piątek, 14 stycznia 2022
  • Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Straż Miejska w Gnieźnie ustaliła i ukarała sprawcę zaśmiecania miejskich terenów przy ul. Konopnickiej. Za to i za inne wykroczenia 25-letni mieszkaniec Gniezna został ukarany kilkoma mandatami.

W ostatni dzień 2021 r. dyżurny Straży Miejskiej w Gnieźnie został poinformowany o podrzuceniu tapczanu na terenie miejskim na ul. Konopnickiej. Sprawca wykroczenia poruszał się zielonym Oplem Astra na zagranicznych tablicach. Funkcjonariusze potwierdzili porzucony tapczan i przystąpili do próby ujawnienia tego samochodu, ustalenia właściciela pojazdu i miejsca jego zamieszkania. Szybko zidentyfikowano miejsce parkowania pojazdu. Kiedy kierowca popełnił błąd i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu, wezwano na miejsce holownik. W trakcie załadunku na lawetę kierowca przybył na miejsce i uregulował płatność zgodnie z przepisami za przyjazd auto-pomocy orazz zobowiązał się wskazać kierującego pojazdem, który zdecydował o pozostawieniu jego pojazdu na skrzyżowaniach w mieście, a także wywiózł tapczan w niedozwolone miejsce.

Niestety, kiedy właściciel pojazdu nie stawiał się na wezwanie w siedzibie Straży Miejskiej i ponownie zaparkował pojazd na tym samym skrzyżowaniu, funkcjonariusze nie byli już tolerancyjni. 11 stycznia pojazd odholowano na parking strzeżony. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna, otrzymał kilka mandatów karnych na sumę 2 tysięcy złotych za popełnienie 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym oraz 500-złotowy mandat za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Zobowiązany został do zabrania tapczanu i oddania go do PSZOKu oraz do zapłaty kilkuset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego.

Straż Miejska dziękuje zgłaszającej za właściwą reakcję, jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 zł, a według nowego taryfikatora za brak wskazania kierowcy, który poruszał się pojazdem, grozi mandat od 500 zł nawet do 8 tys. zł, natomiast grzywna w sądzie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych. 
tekst: Informacja prasowa