moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Centrum Capoeira Gniezno najlepsze w Polsce

Środa, 12 stycznia 2022
  • Centrum Capoeira Gniezno najlepsze w Polsce

Łącznie udział w zawodach wzięło ponad 100 zawodników, atmosfera była naprawdę bardzo gorąca, a rywalizacja bardzo zawzięta. Dzieci rywalizowały ze sobą na macie o wymiarach 5m x 5m, każda runda trwała 45 sekund, w ramach której zawodnicy musieli wykazać się sprytem znajomościami technik i sprawnością fizyczną.

Zawady zostały zorganizowane przez Centrum Capoeira Gniezno Krzszystof Moszyk, przy współpracy z Urzędem Miasta i oraz GOSIR-em.. Impreza trwała aż 3 dni, prócz samych zawodów odbywały się też szkolenia i seminaria dla dorosłych uczestników, wszyscy trenowali w małych grupach z podziałem na stopień zaawansowania oraz na osobnych salach.

Warto wspomnieć, że sędziowie zawodów jak i trenerzy prowadzący seminaria, to rodowici brazylijscy mistrzowie, którzy zjechali do grodu Lecha na specjalne zaproszenie  trenera Krzysztofa Moszyka. Dzięki sponsorom młodzi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz, bony pieniężne  do wykorzystania w sklepie sportowym.

Najlepszymi zawodnikami w Polsce okazali się podopieczni trenera C.Mestre Cajuero Krzysztofa Moszyka z Gniezna zdobywając wszystkie pierwsze miejsca na podium oraz prawie wszystkie pozostałe.
 

KAT I 3-5lat

1.Lena Słomeniuk - GNIEZNO
 

KAT II  6-8lat

1.Emilia Matuszewska - GNIEZNO
2.Julian Fatla - GNIEZNO
3.Amelia Michalak - GNIEZNO


KAT III 9-10 lat

1.Angelika Wieczorkowska - GNIEZNO
2.Cichocka Dagmara - WARSZWA 3.
Adam Ryś - JAWORZNO
 

KAT IV 11-13lat

1.Marcel Kaźmierczak - GNIEZNO
2. Hanna Sosna - GNIEZNO
3. Lena Frankowska - GNIEZNO
 

KAT V 14-16lat

1.Adrian Andrzejewski - GNIEZNO
2.Tomasz Chrostek - JAWORZNO
3.Hanna Rojewska - GNIEZNO
tekst: Informacja prasowa