moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kilkanaście rozbitych aut na ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie! Powodem lód na drodze

Środa, 29 grudnia 2021
  • Kilkanaście rozbitych aut na ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie! Powodem lód na drodze

Od kilku dni nie pada śnieg, jednak niektóre ulice w Gnieźnie nadal nie zostały posypane piaskiem. Do takich należą m.in. ul. Grunwaldzka i Leśna. Zaowocowało to kilkunastoma rozbitymi pojazdami w jednym miejscu.

We wtorek kierowca Volkswagena Phaetona powiadomił nas o kolizji na ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie, przy Lesie Miejskim. Udaliśmy się na miejsce. Nie dało się nie zauważyć tafli lodu pokrywającej jezdnię. Niemalże każde auto wpadało w niekontrolowany poślizg, nawet przy prędkości 15 kilometrów na godzinę. Okoliczni mieszkańcy powiedzieli nam, że od wigilii doszło tylko w tym jednym miejscu do minimum 11 kolizji, z czego 4 auta zzostały rozbite we wtorek. Na poboczu widdoczne były ślady kilku samochodów, które zakończyły jazdę uderzeniem w drzewo.

Po rozbitym Volkswagenie mieszkaniec pobliskiego domu sam posypał drogę piaskiem, w obawie nie tylko o bezpieczeństwo kierowców i pieszzych, ale także w trosce o swoje ogrodzenie.

Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał dowód rejestracyjny uszkodzonego auta. Kierowca ma zamiar walczyć o odszkodowanie od zarządcy drogi. Zwrócił się już po pomoc prawną do adwokata. Jak sam mówi, prędkość miał tak małą, że nic mu się nie stało i zanim uderzył w drzewo, sunąć po tafli lodu spokojnie zdążył przygotować się na uderzenie. Jedyne co czuł, to bezradność i świadomość, że naprawa uszkodzeń w tego typu aucie będzie bardzo kosztowna.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski