moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjanci, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej oddali krew

Środa, 8 grudnia 2021
  • Policjanci, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej oddali krew

Policjanci, funkcjonariusze służby więziennej i strażacy z powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział w akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" i oddawali honorowo krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. W zbiórce wzięło udział 14 osób. Łącznie personel medyczny pobrał prawie 6,5 litra życiodajnej substancji, która trafi do potrzebujących.

W październiku br. ruszyła dziesiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. W zbiórkę, w dniach 7 i 8 grudnia br. włączyli się policjanci, funkcjonariusze służby więziennej i strażacy z powiatu gnieźnieńskiego, którzy regularnie oddają honorowo krew. Chętnych do oddania krwi zgłosiło się 14 osób, którzy oddali ponad prawie 6,5 litra krwi.

„Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” - celem tej akcji, która w tym roku potrwa do 20 grudnia, jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca.

Tegoroczna, dziesiąta edycja akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” realizowana jest w trudnym czasie pandemii COVID-19. Ten okres w wielu przypadkach oznacza mniejszą ilość dawców krwi w regionalnych punktach krwiodawstwa. Taki stan to poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników. Dlatego pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi jest właśnie teraz tak ważna i potrzebna. Podkreślić należy, że dawcy krwi mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wprowadzone zostały dodatkowe procedury zapewniające bezpieczną donację.

Policjanci, funkcjonariusze służby więziennej i strażacy zawsze chętnie angażują się w różnorodne akcje pomocowe. Sami organizują wiele charytatywnych projektów i aktywnie odpowiadają na zewnętrzne inicjatywy. Bez względu na okoliczności pozostają na służbie drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!
źródło: Policja