moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostatnie dwa mecze MKS PR URBIS Gniezno w tym roku

Piątek, 3 grudnia 2021
  • Ostatnie dwa mecze MKS PR URBIS Gniezno w tym roku

Istnieje bardzo duża szansa na utrzymanie pozycji lidera w 1 rundzie tego sezonu i zakończenie rozgrywek na czele grupy A pierwszej ligi kobiet w piłce ręcznej. Zawodniczki z Gniezna dzielą od tego osiągnięcia zaledwie dwa grudniowe mecze, w których nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

Najbliższy mecz odbędzie się już 4 grudnia o godzinie 19:00 w hali im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3. Co więcej, będzie to mecz z wiceliderem, czyli drużyną SPR Pogoń Szczecin. Oba zespoły dzielą zaledwie 4 punkty w tabeli, a dodatkowo drużyna gości ma jeszcze jeden zaległy mecz. Jednak to podopieczne trenerów Romana Solarka i Roberta Popka są obecnie w fenomenalnej formie. Po 8 rozegranych kolejkach nie przegrały jeszcze ani jednego meczu, przy czym rzuciły swoim rywalkom aż 312 bramek, co daje średnią 39 trafień w każdym spotkaniu. Szczypiornistki ze Szczecina też nie poznały jeszcze smaku porażki w tym sezonie, bo zgubiły zaledwie 1 punkt po wygranej w rzutach karnych z klubem z Kościerzyny.

Ostatnie spotkanie w tym roku odbędzie się na wyjeździe z drużyną Bukowsko-Dopiewski KPR. Biorąc pod uwagę, że rywalki są obecnie w lekkim kryzysie i w ostatnich pięciu meczach zanotowały aż cztery porażki, to mecz nie powinien stanowić aż tak wielkiego wyzwania dla liderek grupy A pierwszej ligi. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to mecz wyjazdowy i w dodatku kończący pierwszą rundę tego sezonu. Presja spotkania będzie zależna od wyniku poprzedniego meczu zawodniczek z Gniezna, bo w przypadku ogrania szczecinianek mogą odskoczyć od nich aż na 7 punktów, a w przypadku porażki ten mecz może decydować o utrzymaniu pozycji lidera przed okresem zimowej przerwy.

Magdalena Nurska dołączyła do MKS PR Gniezno dopiero w tym sezonie i okazało się, że był to jeden z najlepszych transferów w ostatnim czasie. Po 8 kolejkach zgromadziła na swoim koncie aż 72 bramki dla drużyny i jest najskuteczniejszą zawodniczką w całej grupie A pierwszej ligi. Wyprzedza Wiktorię Stefaniak reprezentującą Pogoń Szczecin aż o 13 trafień, co daje jej nadzieję na utrzymanie pozycji liderki do zakończenia pierwszej rundy.
 

Po wynikach widać, że radzimy sobie bardzo dobrze. Wszystko się zgrało, tak jak należy i trener potrafi ze wszystkich dostępnych zawodniczek wybrać optymalny skład - powiedziała Magdalena Nurska na temat swoich wrażeń po pierwszych meczach w klubie.


Warto pamiętać, że poza oglądaniem rozgrywek 1 ligi czy nawet PGNiG Superligi piłkarek ręcznych w Polsce można oczywiście obstawiać wszystkie spotkania u legalnych polskich bukmacherów. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, wszystko możemy zrobić przez internet. Jeżeli skorzystamy z kodu promocyjnego betfan, to będzie można odebrać atrakcyjny bonus dla nowych użytkowników, który możemy przeznaczyć na typowanie m.in. rozgrywek 1 ligi piłkarek ręcznych.

Przypomnijmy, że tylko drużyny zajmujące pierwsze miejsca w grupach A, B i C pierwszej ligi mają możliwość bezpośredniej walki w Turnieju Mistrzyń o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce - PGNiG Superligi. Poza zwycięstwem drużyna musi oczywiście spełnić jeszcze kryteria licencyjne ustalone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Za zwycięstwo w każdym meczu ligowym klub może zgarnąć maksymalnie 3 punkty, jednak w przypadku wygranej po karnych będą to 2 punkty. Za porażkę drużyna nie otrzymuje żadnego punktu, a przegrana po karnych to dopisanie do swojego konta 1 punktu. Szczypiornistki z Gniezna w obecnej formie mierzą oczywiście w zwycięstwo w swojej grupie i realne szanse na osiągnięcie czegoś więcej niż rywalizacja w tej klasie rozgrywkowej.

Świetnie w tym sezonie radzą sobie również Milena Kaczmarek i Marta Giszczyńska, które łącznie zdobyły dla drużyny z Gniezna aż 82 bramki. Trzeba też podkreślić, że gnieźnianki mają najlepszą defensywę w lidze, bo pozwoliły swoim rywalkom na jedynie 154 trafienia, czyli średnio traciły zaledwie 19.25 bramki na mecz. Duża w tym zasługa bramkarki Darii Koniecznej, która w wielu meczach popisuje się świetnymi interwencjami. Nikt przed sezonem po wielu roszadach w składzie i nowych transferach nie spodziewał się aż takiego zgrania oraz świetnej gry od pierwszego ligowego meczu. Obecnie ciężko powstrzymać szczypiornistki z Gniezna, które radzą sobie zarówno z presją bycia niepokonanymi w tym sezonie i grania ciągle w roli faworytek, jak i trenerzy świetnie poukładali całą grę, która jest bardzo efektowna, ale i efektywna, co najbardziej cieszy wszystkich kibiców.

Głównym celem na najbliższe dwa mecze gnieźnianek jest oczywiście zdobycie kompletu punktów. Dopisanie kolejnych sześciu oczek w tym roku przybliży zdecydowanie marzenia kibiców, trenerów i całego zarządu na utrzymanie pozycji lidera już do końca sezonu. Odpowiednia przewaga punktowa z pewnością zdejmie trochę presje z zawodniczek, które będą mogły sobie pozwolić na słabszy mecz bez obawy o stratę prowadzenia.

Od 12 grudnia po meczu z Bukowsko-Dopiewski KPR zawodniczki czeka prawie dwumiesięczna przerwa, która zostanie chwilowo przerwana 12 stycznia meczem w Pucharze Polski z zawodniczkami z Koszalina. Potem kolejny okres przygotowawczy i powrót do rozgrywek dopiero 5 lutego, kiedy to w meczu wyjazdowym zmierzą się z Samborem Tczew. Trenerzy „Pszczółek” będą mieli dużo pracy, żeby utrzymać swoje zawodniczki w tak świetnej formie na kolejną rundę rozgrywek tego sezonu.