moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chciał pomóc kierowcy uszkodzonego auta! Być może uratował zdrowie i życie wielu osób

Sobota, 4 grudnia 2021
  • Chciał pomóc kierowcy uszkodzonego auta! Być może uratował zdrowie i życie wielu osób

W piątek po południu mieszkaniec Gniezna, Pan Szymon jechał Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego za samochodem FS Lublin, który w pewnym momencie uległ awarii. Zatrzymał swoje auto i chciał udzielić kierowcy tego auta pomocy, ale kiedy po rozpoczęciu rozmowy wyczuł od niego alkohol postanowił na miejsce wezwać patrol.

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki potwierdzili przypuszczenia Pana Szymona. Badanie stanu trzeźwości jak się okazało 57-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego kierującego Lublinem wykazało 1 promil alkoholu w jego organizmie.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Policjanci zatrzymali również kierowcy prawo jazdy.

Jeśli zauważymy kierowcę, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego - nie bądźmy obojętni, reagujmy i poinformujmy o tym policję! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer alarmowy 112. Takie działanie może uratować ludzkie życie.
źródło: Policja