moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego - koncert Piotra Bukartyka i wystawa

Środa, 1 grudnia 2021
  • 40. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego - koncert Piotra Bukartyka i wystawa

13 grudnia obchodzimy 40. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. W związku z powyższym MOK ma dla Państwa dwie propozycje.

Pierwsza propozycja to wystawa "Czterdzieści lat temu... Stan Wojenny w Gnieźnie". Jest to wystawa poświęcona tematyce Stanu Wojennego, którego ogłoszenie nastąpiło 13 grudnia 1981. Pamiątki, głównie w postaci zdjęć, ale także ówczesnych materiałów propagandy PZPR czy przeciwstawnych pochodzących ze środowisk NSZZ Solidarność przypomną przebieg stanu wojennego głównie na terenie Gniezna i okolicznych miejscowości. 40. rocznica tamtych wydarzeń to doskonała okazja na wystawę, która ma być lekcją historii dla młodych osób a dla uczestników tamtych wydarzeń może stać się okazją do wspomnień.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia o 18.00 w Starym Ratuszu. Wystawę można oglądać do 23 grudnia.

Po wystawie zapraszamy Państwa na koncert Piotra Bukartyka. Podczas koncertu usłyszymy materiał z albumu „Ja, wolny człowiek”. Piotr Bukartyk to autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Napisał ponad 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”.

Koncert odbędzie się 13 grudnia o 20.00 w Restauracji Europejska. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Starym Ratuszu od 3 grudnia (ilość miejsc ograniczona).
tekst: Informacja prasowa