moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

4 osoby zatrzymane po wczorajszej bójce na ul. Wawrzyńca! Nie żyje mężczyzna wielokrotnie ugodzony nożem!

Czwartek, 25 listopada 2021
  • 4 osoby zatrzymane po wczorajszej bójce na ul. Wawrzyńca! Nie żyje mężczyzna wielokrotnie ugodzony nożem!

Wczoraj późnym wieczorem informowaliśmy o bójce, do której doszło przy ul. Wawrzyńca w Gnieźnie. Dzisiaj mamy już więcej informacji na ten temat.

Przypomnijmy:

Ok. godz. 20.30 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wawrzyńca w Gnieźnie. Jak informują nas świadkowie zdarzenia, doszło do bójki kilku osób. W ruch poszedł m.in. nóż, którym został zraniony jeden z mężczyzn. Przybyli na miejsce strażacy i policjanci w jednej z kamienic znaleźli kałużę krwi. Liczne ślady krwi były widoczne także na podwórku. W kamienicy rozpylono także gaz łzawiący. Chwilę później na Szpitalny Oddział Ratunkowy zgłosił się mężczyzna z - jak już dzisiaj wiadomo - odciętym palcem dłoni. Do szpitala udali się także mundurowi. Poszkodowany nie był jednak zbyt rozmowny.

Mężczyzna miał nie tylko docięty palec dłoni, ale także rany cięte na głowie oraz uraz głowy powstały w wyniku prawdopodobnie silnego uderzenia. Najniebezpieczniejsze były jednak rany cięte i kłute na nodze, szczególnie na dole podkolanowym i udzie. Istniało ryzyko, że poszkodowany straci nogę. Doszło bowiem do uszkodzenia żył głębokich, co wywołało bardzo obfite krwawienie. Mężczyzna trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w gnieźnieńskim szpitalu. Niestety kilka minut po godz. 10.00 zmarł.

Mundurowi zatrzymali 4 osoby związane ze sprawą. Trwają czynności dochodzeniowe w związku z incydentem oraz przygotowywane są zarzuty.

Jak informują nas mieszkańcy, dzisiaj ok. godz. 6.00 kilka policyjnych radiowozów znajdowało się m.in. w rejonie ul. Krótkiej. Mundurowi prowadzili akcję zatrzymania osób mających związek z bójką.
 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zwracają się do osób, które w środę, tj. 24 listopada br. około godziny 20:00 udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w rejonie Szpitala Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć o pilny kontakt z zastępcą naczelnika Wydziału Kryminalnego pod nr tel. 516-909-731 lub z dyżurnym jednostki tel. 47 77 21 211.

 
tekst: Andrzej Bukowski