moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Posiadał prawie kilogram narkotyków. 20-latek w areszcie

Czwartek, 4 listopada 2021
  • Posiadał prawie kilogram narkotyków. 20-latek w areszcie

Policjanci prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków i uszkodzenia mienia. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie szczegółowo sprawdzają każdy sygnał, dzięki któremu możliwe jest przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego. W ubiegłym tygodniu (28 października) policjanci prewencji uzyskali informację, z której wynikało, że młody lokator jednego z mieszkań w Gnieźnie wszczął awanturę, zaczął niszczyć przedmioty, a dodatkowo mógł posiadać narkotyki.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce na interwencję, wylegitymowali - jak się okazało - 20-letniego mężczyznę. Dokladnie sprawdzili mężczyznę i przeszukali jego miejsca zamieszkania. W sumie zabezpieczyli prawie 1 kilogram marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i uszkodzenia mienia. Zgodnie z decyzją Sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzą kryminalni z Gniezna. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: Policja