moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

VII Gnieźnieński Bieg Niepodległości

Środa, 3 listopada 2021
  • VII Gnieźnieński Bieg Niepodległości

W czwartek, 11 listopada 2021 roku odbędzie się VII edycja Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości, który w kalendarzu imprez sportowych po raz pierwszy pojawił się w 2015 roku z inicjatywy Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

Gnieźnieński Bieg Niepodległości to przede wszystkim upamiętnienie długo wyczekiwanej, wywalczonej w 1918 roku po 123 latach zaborów, niepodległości. To świetna okazja, by w duchu patriotycznym, wspólnie odśpiewać hymn Rzeczypospolitej i oddać hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce -  powiedział Prezydent Gniezna Tomasz Budasz.


Gnieźnieński Bieg Niepodległości rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, a o godzinie 11:11, 450 biegaczy, stanie na starcie, by spod gnieźnieńskiej katedry ruszyć ulicami miasta w pamiątkowych, czerwono-białych koszulkach. Tegoroczna trasa składa się z dwóch pętli o długości 4,3 km oraz jednej pętli 1,4 km, co łącznie daje dystans 10 km, z metą na gnieźnieńskim Rynku. Tam na każdego zawodnika który ukończy bieg, czekać będzie pamiątkowy medal.

Wszystkich mieszkańców Gniezna zachęcamy do przyjścia na trasę Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości i wspólnego kibicowania. Szczegóły wraz z regulaminem VII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości dostępne są na stronie www.biegniepodleglosci.gniezno.pl oraz Facebooku biegu.

tekst: Informacja prasowa