moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0

Czwartek, 28 października 2021
  • Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0

Gniezno będzie miejscem dyskusji o nowoczesnych rozwiązaniach w przemyśle przyszłości. "Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0" to tytuł wydarzenia organizowanego przez Wielkopolską Izbę Gospodarczą z partnerami. Konferencję otworzy prezydent miasta Gniezna Tomasz Budasz, a wprowadzenie do tematyki wygłosi wiceprezydent Jarosław Grobelny, jeden z inicjatorów Stolicy Experymentu.

Chcemy rozmawiać o zmianach jakie nastąpią i jakie następują w Polsce w przemyśle, ale też na przykładzie naszych firm z Gniezna. Takie spotkania służą budowaniu relacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za innowacje. Chcemy by Gniezno tradycyjnie było pierwsze w Polsce - mówi Karol Sikorski, prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie, główny organizator konferencji.


Wśród panelistów zostali zaproszeni: Karol Sikorski - Prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Sylwester Sip - Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie, Tomasz Mackiewicz - Kierownik Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, Paweł Jagielski - Stolica Experymentu, Członek Zarządu ds. Edukacji.

Studium przypadku przybliżającą tematykę robotyzacji w architekturze przemysłu 4.0 przedstawią m. in. Jakub Tomczyk z Mitsubishi Electric Europe, Przemysław Leszczyński z Poldrone producent dronów, Kamil Mendral z Astor, Łukasz Pawicki z SMG Solutions. Wydarzenie poprowadzi Mikołaj Kołodziejczak, ekspert ds. Przemysłu 4.0 Wielkopolskiej Izby Gospodarczej.

Dyskusja o robotach, innowacjach, dronach i potrzebach pracowników w nowoczesnych firmach odbędzie się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie przy ulicy Słowackiego 45 lokal 47. Data wydarzenia 3.11.2021 r. o godzinie 10.00.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Gniezna, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Organizatorami konferencji "Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0" są Wielkopolska Izba Gospodarcza, Platforma Przemysłu Przyszłości, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie.
 
tekst: Informacja prasowa