moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Myślała, że weryfikuje konto na Vinted - straciła 1 000 zł!

Piątek, 22 października 2021
  • Myślała, że weryfikuje konto na Vinted - straciła 1 000 zł!

Najlepszy sposób na pozbycie się pieniędzy z konta bankowego? Pożyczyć kartę żonie, ona będzie wiedziała co z nią zrobić! Albo ? Albo podać dane do logowania przestępcom, którzy do Was napiszą za pomocą komunikatora WhatsApp lub zadzwonią.

To oczywiście żarty ale w ostatnim kwartale ponad 60 osób z naszego powiatu utraciło środki pieniężne zgromadzone na swoich kontach, a co gorsze, na niektóre z tych osób przestępcy zaciągnęli kredyty.

Sprawy dotyczą oszustw dokonywanych przez przestępców kontaktujących się z pokrzywdzonymi przy pomocy komunikatora WhatsApp, którzy ofertę sprzedaży różnych przedmiotów wystawili na portalach ogłoszeniowych.

Co zrobić, by pieniędzy nie stracić z konta bankowego ? Nie wchodzić w przesłane nam na WhatsApp linki i nie podawać danych karty i danych do logowania na nasze konto.

Przykład: w środę mieszkanka Gniezna otrzymała e-maila rzekomo ze strony Vinted z wiadomością o weryfikacji konta. Kobieta podała wszystkie dane z karty płatniczej (należącej do męża) a z konta (też należącego do jej męża) „zniknęło” 1 000 złotych.
 
źródło: Policja