moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie

Środa, 20 października 2021
  • Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie

23 października odbędą się wybory na szefa Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Zarejestrowanych jest dwóch kandydatów: Tomasz Budasz i Piotr Gruszczyński.

Piotr Gruszczyński od wielu lat, mimo wzlotów i upadków PO, wierny jest jednym barwom. Obecne władze powiatu i dyrekcja ZOZ-u doprowadziły w końcu do zakończenia budowy szpitala. Do „spięcia” pozostał ciężki budżet, który jest efektem prac poprzednich włodarzy. Mimo tego prowadzone są kolejne inwestycje, bez nadmiernej liczby przetargów na sprzedaż nieruchomości - czego nie można powiedzieć o magistracie zarządzanym przez Tomasza Budasza. Na barkach powiatu spoczywa los stacji Pogotowia Ratunkowego, ZOL-u czy walki o neurologię. To kluczowe dla bezpieczeństwa mieszkańców kwestie.

Od dawna w kuluarach mówi się, że Tomasz Budasz będzie kandydował do Sejmu RP. Przegrana w wyborach na szefa gnieźnieńskiej PO może być dobrym pretekstem, aby odejść z partii i zmienić barwy. Nie da się bowiem, pod kurtyną działania ponad podziałami, ukryć sympatii włodarza Gniezna do lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości na czele których stoi poseł Zbigniew Dolata, czy też partii Szymona Hołowni, którego poparł przed wyborami prezydenckimi. Rafał Grupiński, szef wielkopolskiej PO, powiedział wówczas, że to niejolane rzucanie kłód pod nogi własnej partii. Wracając do tematu posła Dolaty, podczas konferencji prrasowych i oficjalnych wydarzeń Budasz wypowiedział w jego stronę więcej słów uznania niż w kierunku Gruszczyńskiego. Ponadto wyprzedawanie majątku miasta w tempie, które nigdy dotąd nie miało miejsca, zaczyna nie podobać się także dotychczasowym zwolennikom prezydenta Gniezna. Ciężko uciągnąć za ogon 3 sroki.

Nie da się ukryć, że ze względu na duże wątpliwości członków Platformy co do lojalności Tomasza Budasza, ma on niewielkie szanse na wygraną w wyborach na lidera lokalnych struktur.
 
tekst: Andrzej Bukowski