moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mistrzynie Europy w Karate Tradycyjnym z AKT Samuraj Gniezno

Wtorek, 12 października 2021
  • Mistrzynie Europy w Karate Tradycyjnym z AKT Samuraj Gniezno

Jak już wcześniej informowaliśmy we wtorek i środę, w katowickim Spodku zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Do Katowic udały się 3 zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno: Aleksandra Politowicz, Alicja Muszyńska i Wiktoria Łuczyńska.

Zawody w Katowicach odbywały się m.in. pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. W stolicy Górnego Śląska wystartowało 1200 zawodniczek i zawodników z 21 krajów. Rywalizacja była prowadzona w dwóch Federacjach WTKF/WBKA i WFF oraz z ujednoliconymi przepisami jako Platforma największych organizacji Karate Tradycyjnego WTKU (WTKF/WBKA, WFF). W dni poprzedzające Mistrzostwa Europy odbył się Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym WTKU. Nasze zawodniczki zostały powołane do reprezentacji Polski i wystartowały na wszystkich 3 „Platformach" czyli WTKF - World Traditional Karate-Do Federation (European Traditional Karate-Do Championships), WFF - World Fudokan Federation (European Fudokan Karate Championships) i WTKU - World Traditional Karate-Do Union (European Traditional Karate-Do Championships - platform of WTKF, WFF, WBKA). Mistrzostwa były o tyle ważne, że był to jeden z pierwszych kroków do ujednolicania karate w Europie i na świecie. Nasze zawodniczki spisały się znakomicie. Wiktoria Łuczyńska wystartowała w kategorii junior, Alicja Muszyńska wystartowała w kategorii młodzieżowiec, a Ola Politowicz startowała jako senior. Wyniki i medale naszych zawodniczek przekroczyły najśmielsze oczekiwania.
 

Ola Politowicz wywalczyła 6 medali, w tym 3 złote:


WTKF:
1 miejsce - kata drużynowe
2 miejsce - fuku-go
3 miejsce - kumite drużynowe
4 miejsce - kata indywidualne

WFF:
1 miejsce - kata drużynowe
2 miejsce - kata indywidualne

WTKU:
1 miejsce - kata drużynowe
 

Wiktoria Łuczyńska zdobyła 8 medali, w tym 2 złote:


WTKF:
1 miejsce - kumite indywidualne
1 miejsce - kumite drużynowe
2 miejsce - fuku-go
2 miejsce - kata indywidualne
2 miejsce - kata drużynowe

WFF:
2 miejsce - kumite drużynowe

WTKU:
2 miejsce - fuku-go
3 miejsce - kumite indywidualne
 

Alicja Muszyńska zdobyła 4 medale, w tym 1 złoty:


WTKF:
2 miejsce - kumite indywidualne
2 miejsce - fuku-go

WFF:
2 miejsce - kumite drużynowe

WTKU:
1 miejsce - kumite indywidualne

Warto zaznaczyć, że Ola Politowicz, wraz z koleżankami z Krakowa Gabrielą Nowak i Magdaleną Mielnik, nie miały sobie równych i wywalczyły złote medale w kata drużynowym we wszystkich 3 Federacjach!

Największe Podziękowania należą się trenerowi dziewczyn Seseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan) który czuwał nad naszymi zawodniczkami w Katowicach. W każdym z wywalczonych medali Sensei Andrzej ma swój duży udział. Dziękujemy Sensei! Oss!

Dziękujemy również firmie VW Berdychowski Poznań sponsorowi Oli Politowicz za użyczenie samochodu na drogę do Katowic.

Należy nadmienić, że Mistrzostwa Europy można było obejrzeć bezpośrednio lub w relacjach, w ogólnopolskich mediach.
 
tekst: Informacja prasowa