moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Starym Ratuszu podziwiać będzie można wystawę niezwykłych fotografii

Środa, 29 września 2021
  • W Starym Ratuszu podziwiać będzie można wystawę niezwykłych fotografii

"Kobiecość" - tak zatytułowana jest wystawa grupy fotograficznej "Gnieźnianie", która jest ekspozycją podsumowującą warsztaty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Jej wernisaż odbędzie się 6 października o 18:00 w Starym Ratuszu.

Siła delikatność, determinacja, wrażliwość, poświęcenie, drapieżność - czym tak naprawdę jest kobiecość? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, fotograficy zaprosili przed obiektyw grupę kobiet z naszego miasta. Autorami prac jest czwórka przyjaciół - miłośników dobrej fotografii oraz uczestnicy warsztatów dziennikarsko-fotograficznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2021*”.

Ich dzieła podziwiać będzie można od 6 do 24 października w Starym Ratuszu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

*„Laboratorium Słowa” to innowacyjny program o charakterze edukacyjno-animacyjnym wprowadzający do oferty Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna nowatorskie działania i usługi oraz wzmacniający pozycję Biblioteki jako lokalnego ośrodka animującego kulturę w Gnieźnie. Program jest skierowany do konkretnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży oraz seniorów, jest odpowiedzią na zgłaszane przez nich i zidentyfikowane potrzeby oraz stanowi istotny etap realizacji nowej strategii rozwoju gnieźnieńskiej książnicy na lata 2019-2022. Motywem przewodnim projektu jest „Słowo” jako narzędzie służące do opisu i zrozumienia otaczającego nas świata oraz instrument niezbędny do komunikacji i porozumienia z drugim człowiekiem. Projekt zmierza do wprowadzenia spójnego, kompleksowego i interdyscyplinarnego programu promującego czytelnictwo wśród grup o najsłabszej reprezentacji w gronie czytelników naszej instytucji, a także do zwiększenia obecności biblioteki w życiu kulturalnym pierwszej stolicy Polski.
tekst: Informacja prasowa