moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowa zieleń oraz mała architektura na Rynku w Gnieźnie

Wtorek, 31 sierpnia 2021
  • Nowa zieleń oraz mała architektura na Rynku w Gnieźnie

Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na zieleń oraz małą architekturę na Rynku w Gnieźnie. Założenie obejmuje odbrukowanie fragmentów płyty Rynku, gdzie pojawi się zieleń niska i uzupełniona zostanie zieleń wysoka.

Wzdłuż każdej z pierzei Rynku zostanie odbrukowana przestrzeń między drzewami w celu zwiększenia powierzchni biologicznie czynnej i wprowadzenia nasadzeń krzewów. Łącznie zostanie posadzonych 30 drzew, w tym 15 w gruncie, będzie to klon pospolity „Emerald Queen” oraz 15 sztuk w donicach - wiśnia piłkowana „Kanzan”. Donice zostaną również obsadzone bylinami, a w odbrukowanych rabatach pojawi się dodatkowo 1 000 sztuk krzewów ozdobnych takich jak: irga błyszcząc, tawuła nippońska „White Carpet”, berberys Thunberga „Green Carpet”.

W ramach tego samego zadania zostaną wprowadzone również nowe elementy małej architektury: ławki, kosze, stojaki rowerowe. Na Rynku zostaną także ustawione donice, które nie będą na stałe przymocowane do nawierzchni, ale będzie istniała możliwość ich przestawienia w razie potrzeby, np. przy organizacji różnych wydarzeń.
tekst: Informacja prasowa