moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

36-latek zatrzymany za pedofilię prawdopodobnie nie odpowie za swoje czyny! Jest osobą ubezwłasnowolnioną

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021
  • 36-latek zatrzymany za pedofilię prawdopodobnie nie odpowie za swoje czyny! Jest osobą ubezwłasnowolnioną

Jak udało nam się ustalić, 36-latek, który wczoraj został zatrzymany w Gnieźnie po tym, jak próbował umówić się na seks z 13-latką (pod którą podszyły się dorosłe osoby z organizacji Strażnicy Dziecięcych Marzeń) jest osobą chorą i przebywa obecnie w szpitalu.

Jak poinformował nas ojciec ujętego 36-latka, jego syn jest osobą ubezwłasnowolnioną, ma stwierdzoną schizofrenię i dwubiegunowość. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty pedofilskie. Opiekunem prawnym zatrzymanego jest jego ojciec.

To, że mężczyzna jest ubezwłasnowolniony oznacza, że najprawdopodobniej nie poniesie on odpowiedzialnści karnej za popełnione czyny. Po rozpoczęciu postępowania prawdopodbnie zostanie złożony wniosek o jego umorzenie i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci np. osadzenia w ośrodku zamkniętym. Także opiekun ubezwłasnowolniego nie ponosi odpowiedzialności karnej za jego czyny. Osoby poszkodowane mogą próbować dochodzenia swoich praw jedynie na drodze postępowania cywilnego.

Niedzielna sytuacja nie była pierwszą, przez którą 36-latek spotkał się z wymiarem sprawiedliwości.

Miałem przy sobie narkotyki, poszedłem na stację, zrobiłem syf i trafiłem na dołek - powiedział podczas zatrzymania obywatelskiego.

Mężczyzna przyznał się także, że pisał z kilkoma nieletnimi dziewczynkami. Treści wiadomości, które wysyłał nie nadają się do publicznego cytowania.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Stowarzyszenie Strażnicy Dziecięcych Marzeń