moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Na czym polega oferta pożyczek pozabankowych na raty?

Piątek, 27 sierpnia 2021
  • Na czym polega oferta pożyczek pozabankowych na raty?

Przejściowe problemy finansowe mogą się przydarzyć każdemu. Z pomocą przychodzą wtedy zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. Ich oferta - choć pozornie bardzo podobna - jest zupełnie różna. Czym charakteryzują się pożyczki pozabankowe, których spłata odbywa się w systemie ratalnym?

Uproszczona procedura

Pożyczek pozabankowych udzielają wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Procedura otrzymania pożyczki jest znacznie uproszczona, w porównaniu do procedury, przez którą klient musi przejść, gdy ubiega się o pożyczkę bankową. Jak dokładnie wygląda? Otóż wystarczy wypełnić wniosek o pożyczkę, który dostępny jest na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Pożyczkodawca zwykle nie wymaga dostarczania zaświadczeń o zarobkach czy potwierdzania źródła dochodów. Często sprawdzane są natomiast bazy dłużników, na przykład BIK. Jest to jednak standardowa procedura w przypadku ubiegania się o pożyczkę. Dzięki ograniczeniu do minimum niezbędnych formalności, pożyczki pozabankowe na raty można otrzymać w bardzo krótkim czasie. Pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet w 15 minut! Tymczasem ubiegając się o pożyczkę w banku, klient zwykle musi oczekiwać na decyzję minimum tydzień.
Konkurencyjne warunki i prosta spłata

Oferty firm pożyczkowych są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy klient może znaleźć idealną dla siebie. Dla pożyczkobiorców ważne są nie tylko uproszczone procedury przyznawania pożyczki, ale również konkurencyjne warunki, na jakich zostaje ona udzielona. Każda firma pożyczkowa, podobnie jak bank, określa wysokość odsetek oraz prowizji. Niektóre firmy oferują dziś możliwość zaciągnięcia pożyczki bez ponoszenia żadnych kosztów, jednak należy mieć na uwadze, że jest to oferta skierowana do nowych klientów, a sama pożyczka udzielana jest zwykle na niskie kwoty. Warunki kredytowania zawsze zostają dokładnie określone w umowie pożyczki, z którą klient zapoznaje się jeszcze przed jej podpisaniem. Dla pożyczkobiorców bardzo istotny jest sposób, w jaki będą spłacać swoje zobowiązanie. W przypadku pożyczek pozabankowych na raty, spłata odbywa się z częstotliwością miesięczną. Raz w miesiącu klient zobowiązany jest zapłacić ratę w określonej wysokości. Taki sposób regulowania zobowiązania finansowego jest bardzo wygodny, ponieważ nie obciąża domowego budżetu w znacznym stopniu. Dlatego też pożyczki pozabankowe na raty cieszą się dużą popularnością wśród osób, które w krótkim czasie potrzebują pozyskać gotówkę, na przykład na pokrycie bieżących wydatków bądź na cele inwestycyjne.


Bezpieczeństwo zaciągania pożyczek na raty

Dla potencjalnych pożyczkobiorców bardzo ważne jest bezpieczeństwo zaciągania zobowiązania pożyczkowego. Obecnie większość osób składa wniosek o pożyczkę przez internet - jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala jeszcze szybciej pozyskać niezbędne środki pieniężne. Firmy pożyczkowe zabezpieczają swoje strony internetowe, tak aby uniemożliwić wyciek danych. Co więcej, każdy klient przechodzi procedurę weryfikacyjną, która ma na celu potwierdzenie jego tożsamości. Procedura ta polega na zalogowaniu się do bankowości internetowej przez specjalną aplikację bądź po prostu, wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę, zazwyczaj złotówki lub grosza. Umowa pożyczki zawarta przez internet jest ważna, zgodnie z obowiązującym prawem. Ma więc ona taką samą wartość, jak umowa podpisywana osobiście w siedzibie firmy pożyczkowej. Klienci mają możliwość sprawdzenia, czy dana firma pożyczkowa znajduje się na liście KNF. Dzięki temu zwiększają oni swoje bezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat pożyczek ratalnych znajdziesz na stronie: https://www.saverium.pl/