moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej ma problem z alkoholem? Kuria: "Ksiądz przebywa na urlopie zdrowotnym"

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021
  • Dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej ma problem z alkoholem? Kuria:

Przed tygodniem ks. dr Jarosław Bogacz - dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezjalny Konserwator Zabytków trafił do, jak udało nam się ustalić, Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Powodem było upojenie alkoholowe duchownego oraz nieobyczajne zachowanie.

Jak poinfmorwała nas osoba duchowna pragnąca zachować anonimowość, tydzień temu ks. dr Jarosław Bogacz znajdował się w stajnie silnego upojenia alkoholowego. Chodził po Wzgórzu Lecha, nie miał na sobie części garderoby. Jedna z kobiet, bliska znajoma, pomogła duchownemu ubrać się i zaprowadziła go do miejsca zamieszkania. Ksiądz trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie został skierowany do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie ma przejść leczenie.

Jak udało nam się ustalić, to prawdopodobnie nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem ks. Jarosława Bogacza. Zwróciliśmy się ze szczegółowym zapytaniem prasowym do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Szczęść Boże!
W odpowiedzi na skierowane pytanie informuję, iż ks. dr Jarosław Bogacz jest obecnie na urlopie zdrowotnym. Nie jestem upoważniony do udzielania informacji na temat stanu zdrowia.
Ks. Remigiusz Malewicz
rzecznik prasowy arch. Gnieźnieńskiej

Kuria nie tylko nie odpowiedziała na kwestie związane ze stanem zdrowia księdza, ale także na pytania odnośnie wcześniejszych tego typu zdarzeń i konsekwencji wobec duchownego. Być może chodzi o to, że osoba świecka zostałaby uznana za pijaną i straciłaby stanowisko, a duchowny po prostu jest chory i przebywa na urlopie zdrowotnym.
 
tekst: Andrzej Bukowski