moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostrzegamy przed kolejną próbą oszustwa na "Urząd Skarbowy'

Poniedziałek, 9 sierpnia 2021
  • Ostrzegamy przed kolejną próbą oszustwa na

Uwaga na SMS-y z fałszywą informacją, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie. Aby nakłonić odbiorców do zapłaty, oszuści rozsyłają wiadomości z numeru, który identyfikuje się jako "PODATNIK". W SMS znajduje się link do strony www - skorzystanie z niego grozi przejęciem konta bankowego przez przestępców.

Aby dodatkowo skłonić odbiorcę SMS-a do reakcji, oszuści grożą, że jeśli odbiorca nie zapłaci „podatku”, przekażą sprawę do służb windykacyjnych. W treści wiadomości SMS umieścili link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość. W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU.

Jeśli wprowadzą Państwo tam dane - przestępcy mogą przejąć Państwa konto bankowe - przestrzega Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu


Jeśli otrzymają Państwo taką podejrzaną wiadomość - prosimy zgłosić to do najbliższej jednostki Policji i poinformować nas o tym e-mailowo na adres incydent@mf.gov.pl.
 
tekst: Informacja prasowa