moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zakaz parkowania na ul. Łazienki nie zostanie usunięty! Mieszkańcy są oburzeni!

Piątek, 30 lipca 2021
  • Zakaz parkowania na ul. Łazienki nie zostanie usunięty! Mieszkańcy są oburzeni!

Radny Arkadiusz Masłowski interweniował w sprawie ustawienia znaku zakazu parkowania powyżej 30 minut na ul. Łazienki w Gnieźnie. Niestety od dawna zapomniana ulica pozostanie z nową organizacją ruchu, do której nie mają zamiaru stosować się mieszkańcy okolicznych wieżowców.

Radny Arkadiusz Masłowski napisał na swoim fanpage’u:

Po pierwszej mojej interpelacji w sprawie znaku zakaz zatrzymywania się przy ul. Łazienki - znak został usunięty. Wskazywałem w niej, aby prezydent zmienił zdanie i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.
Teraz po pewnym czasie pojawia się znak zakaz zatrzymywania powyżej 30 minut - co jest moim zdaniem brakiem zrozumienia potrzeb mieszkańców z ul. Sobieralskiego.
Również w tej sprawie interweniowałem i przedstawiam Państwu odpowiedź Urzędu.
Znak zakaz zatrzymywania powyżej 30 minut przy ul. Łazienki zostanie utrzymany.
Osobiście nie zgadzam się z tą decyzją. Uważam, że zabranie ok. 25 miejsc parkingowych, gdzie mieszkańcy mogą swobodnie parkować jest złym pomysłem!
  • utrata miejsc parkingowych przy ul. Łazienki skomplikuje, życie wielu mieszkańcom tego osiedla. Miejsc w tym miejscu brakuje - w wieżowcach przy ul. Sobieralskiego mieszka 360 rodzin.
  • wiele osób starszych, schorowanych czy też rodzin z dziećmi będzie zmuszonych parkować dalej od swojego miejsca zamieszkania.
  • ustawienie znaku to nie tylko brak dłuższego postoju przez mieszkańców, ale również dla osób odwiedzających.
  • w pobliżu znajduje się parafia, gdzie osoby z innych miejsc również do niej dojeżdżają i muszą gdzieś parkować. Pytanie czy będą mieli gdzie?
  • można zadać pytanie czy ustawienie tego znaku wpłynie na cenę mieszkań? - mając na uwadze, że znalezienie wolnego miejsca przed wieżowcem będzie utrudnione.
  • mieszkańcy zamiast ustawienia znaku woleliby ustawienie monitoringu na parkingu zwłaszcza, że w ostatnim czasie mieszkańcy zgłaszają sygnały kradzieży części samochodowych.
  • kolejne pytanie czy ustawienie tego znaku jest próbą przyzwyczajenia mieszkańców do parkowania w innych miejscach? I czy kosztem tych miejsc powstanie ścieżka rowerowa, aby lokalni politycy mogli pochwalić się przed wyborami?


Chociaż znak wzbudza oburzenie ponad 300 rodzin mieszkających w pobliskich wieżowcach, sprawą nie zainteresowali żadni inni radni miejscy. Milczą samorządowcy fotografujący na pniach ściętych drzew, piszący o dziurach w jezdni czy wypowiadający w inny tematach, jednak nie tak bardzo kolidującymi z decyzjami Prezydenta Miasta Gniezna. Być może napis „Stop mobbing”, o którym pisaliśmy na naszym fanpage’u, powinien pojawić sie nie tylko na murze gnieźnieńskiego Sanepidu?
 
tekst: Andrzej Bukowski