moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dachowanie w Działyniu - nowe informacje! Kierowca był kompletnie pijany! Kilka dni wcześniej pijany uciekał Policji i uszkodził kilka samochodów!

Środa, 14 lipca 2021
  • Dachowanie w Działyniu - nowe informacje! Kierowca był kompletnie pijany! Kilka dni wcześniej pijany uciekał Policji i uszkodził kilka samochodów!

We wtorek o godz. 15.00 służby ratunkowe otrzymały informację o dachowaniu samochodu osobowego w Działyniu. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną z Gniezna i Kłecka.

Nie był trzeźwy! Zamiast siedzieć w domu, wsiadł za kierownicę Opla Astry. Mowa o 46-letnim kierowcy, mieszkańcu gminy Kłecko, który kilka dni temu uszkodził 3 auta na jednej z posesji na Piekarach. O tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule "Pijany, z sądowym zakazem uciekał Policji! Uszkodził 3 samochody!". Ten sam mężczyzna w Działyniu znów doprowadził do zdarzenia drogowego. Auto przeleciało kilkadziesiąt metrów, odbiło się i zatrzymało kilkadziesiąt metrów dalej z zbożu.

Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. Był nietrzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze z Kłecka w jego organizmie było 3,5 promila alkoholu. Gdy 46-latek wyzdrowieje odpowie za jazdę z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, złamanie sądowego zakazu i jazdę w stanie nietrzeźwości.
 
źródło: Policja