moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Środa, 14 lipca 2021
  • Kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Pomoc notariusza może się przydać nie tylko w momencie kupowania lub sprzedawania nieruchomości, ale też w sytuacjach, gdy potrzebne jest notarialne poświadczenie podpisu lub dokumentu. Co ciekawe wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że kancelaria notarialna może im pomóc w wielu różnych sytuacjach. Sprawdź, kiedy warto umówić spotkanie z kancelarią notarialną i zapewnij sobie komfort wynikający z tego, że podczas czynności notarialnych wszystko zostanie prawidłowo wykonane.

Sprawdzony notariusz Katowice

W zależności od tego, jakich czynności cywilnoprawnych potrzebujesz, stanowisko notariusza może być różne. Najlepiej więc skontaktować się z polecaną kancelarią i zapytać o możliwość dokonania czynności notarialnej  w zakresie odpowiadającym potrzebom klienta. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o akt poświadczenia dziedziczenia, wypis aktu notarialnego czy uzyskanie wypisu księgi wieczystej. Kancelaria zapewnia wysoką jakość usług i szybko sporządza akty notarialne. Jeżeli natomiast zaistnieją szczególne okoliczności i trzeba będzie spełnić dodatkowe wymogi, klient otrzyma stosowną informację.
 

Co oferuje kancelaria notarialna?

Usługi notariusza związane są z nieruchomościami, sprawami małżeńskimi, fuzjami firm, prawem handlowym, sprawami spadkowymi oraz umowami deweloperskimi. Tym wszystkim zajmuje się notariusz. Katowice to miasto, gdzie taki zakres usług trafia na podatny grunt, m.in. wtedy gdy konieczne będzie zniesienie współwłasności oraz w sytuacji, gdy para będzie chciała podpisać umowy majątkowe małżeńskie. Za każdą dokonywaną czynność notarialną notariusz pobiera opłatę, ale na szczęście dla klientów taksa notarialna jest niska.

Wysokość opłaty będzie jednak inna w zależności od dokonywania czynności. Zanim więc umówisz spotkanie w siedzibie kancelarii, możesz skontaktować się z jej przedstawicielem i poprosić o wycenę każdej czynności notarialnej. Dzięki temu nie zaskoczą cię opłaty sądowe, a przy okazji możesz zapytać, w jakim zakresie dokonywania czynności notarialnych uzyskasz pomoc.
 

Informacje na temat kancelarii notarialnej

Wiele przydatnych informacji na temat tego, co można załatwić w siedzibie kancelarii notarialnej, znajdziesz również na stronie notariusza. Opisano tu oferowane czynności notarialne. Na stronie dostępne są dane kontaktowe. Jeżeli natomiast potrzebujesz załatwienia spraw notarialnych z wykorzystaniem dokumentów w innych językach (co przydaje się w przypadku praw majątkowych lub dokumentach wysyłanych do zagranicznego urzędu skarbowego), to zgodnie z obowiązującymi przepisami niezbędna będzie obecność tłumacza przysięgłego. Wystarczy to spełnić, aby mogło dojść do dokonywania czynności notarialnych.
 

Jak załatwić akty poświadczenia dziedziczenia?

Jeżeli potrzebujesz aktu poświadczenia dziedziczenia, pamiętaj, że przed dokonaniem czynności notarialnej trzeba będzie spotkać się ze wszystkimi stronami czynności. Wówczas notariusz sporządza niezbędne poświadczenia i przygotuje wyciągi dokumentów. Takie usługi oferuje kancelaria notarialna Katowice, która regularnie dostarcza wypisy aktu notarialnego. W przypadku wszystkich zawieranych czynności notarialnych masz gwarancję niskiej taksy notarialnej.